Ei enää kiinnosta ulkopuolista, sori vaan.
Kaikki jotka siitä vielä jauhaa, ovat itse niitä höynäytettyjä.
Itse sijoitan osakkeisiin ja rahastoihin kiinteistöihin - ihan rehellisesti.
Kaikki jotka siitä vielä jauhaa, ovat itse niitä höynäytettyjä.
Itse sijoitan osakkeisiin ja rahastoihin kiinteistöihin - ihan rehellisesti.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei ihan noinkaan. Informaation jakaminen valistaa ihmisiä. Valistaminen ennaltaehkäisee töppejä.
Häiritseeko sinua se, että yksinkertaisia ihmisiä (lue sinisilmäöisiä) valistetaan? Onko valistaminen vastoin sinun tarkoitusperiäsi.
Palstalla kirjoittelu on aiheiltaan vapaata, kunhan ei kirjoituksilla kannusteta rikoksiin. Kenenkään ei ole pakko lukea aiheita, jotka tuntuvat kiusallisilta tai muuten .... liippaavat läheltä ;)
"Palstalla kirjoittelu on aiheiltaan vapaata".
Tiedoksesi, että tämä palsta on tarkoitettu LAPUAN KUNNAN ASIOISTA keskustelemiseen. Montaako paikkakuntalaista koskettaa tämä kuppaus? Miksi herrantähären joka kerta uusi alotus?
lEHTITIETOJEN MUKAAN LAPUALAISIA ON OLLUT RUNSAAN MITOIN (suhteellinen luku) MUKANA VALUUTTASIJOITTELUSSA WINCAPITASSA.
kaupungista kunnaksi?
Liittyykö tuo alennus jotenkin kuntainliitoksiin, onko Lapuan kaupunki liittynyt johonkin kuntaan, ja sen johdosta alentunut kunnaksi.
Suomessa ole yhtään, ainakaan mitä EU on määritellyt kaupungiksi. Kaupungin raja on 3 milj, asukasta joten lähin "kaupunki" on Pietari.
Nämä härmänmaan ns, kaupungit ovat lähinnä astustaajamia. Mutta onhan se kivaa kutsua itseään kaupunkilaiseksi vaikka Mustassamaassa ausuukin.
kunnaksi viimeistään silloin kun isännät alkoivat puhua kaupunkisuunnittelusta.
kun kunnallispoliitikoista tuli kaupunkisuunnittelijoita.
Helsinki on kaas kunta, jos jollekki viälä epäselevää. http://www.etusivu.info/Kunnat/