Vaikuttaa siltä, että joku "ruusunen" taitaa itse olla tai hänen palkkaamansa tai avustajansa kirjoittelevat tänne Vanhasta halveksivia kirjoituksia ja kansa perässä kulkee kuin lammaslauma narun perässä. On se melkoinen nainen, eli tarvitaanko nytkin polliisisetää asialle IP-tunnuksen löytämiseen. Mutta onko "ruususia" montakin olemassa, eli kuka heistä tekisi polliisisedälle tutkintavaatimuuksen.
Niin ja sitten polliisisetä joutuisi tutkimaan senkin, kenen IP-osoitteista nämä halveksivat viestit Vanhasta kohtaan on lähetetty.
Niin ja sitten polliisisetä joutuisi tutkimaan senkin, kenen IP-osoitteista nämä halveksivat viestit Vanhasta kohtaan on lähetetty.
Vastaukset 5
Vanhimmat
aiheen morkkaamiseen. Kukaan normaalisti naista kohteleva ei seurustele kaapissa kuukausi tolkulla, vaan ihan rehellisesti, ja julkisesti.
Seksi kelpasi, mutta julkisesti rinnalle nainen ei. No siitä se sitten lumipallo lähti vyörymään. Ei vanhanen ole syytön tapahtumiin. Ei totisesti.
Saahan IP-osoitteita selville ilman että pitää poliisia vaivata. Opettele tietotekniikkaa hyvä miekkonen.
Mitä aiot tehdä sillä numerosarjalla, painatko sydämeesi vai liimaatko otsaasi.
ja tiljaa kaikki sananvapauden vastustajat ;D
Etkö osaa lukea tai ymmärtää lukemaasi? En minä IP-tiedolla mitään tee, vaan joku "Ruususka" pyytää polliisisetää tutkimaan, kenen koneelta on lähtenyt viesti,että hän tai hänen kumminkaimansa väittävät heidän lähettävän näitä herjaviestejä.
Sinäkinkö olet ketjussa mukana? Jos olet, niin enpä sitten ihmettele enempää. Transut ovat kiinnostuneita....mistä.