Pankki vaihtoon

Äänestäkää hyvät ihmiset jaloillanne, jos pankki ja sen ohjelmat eivät toimi, vaihtakaa pankkia. Tarjontaa löytyy.
5406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eräs kaveri on töissä Sampo Pankissa. Hän myönsi, että median ilmoitus siitä, että noin 100 Sampo Pankin asiakasta vaihtaa pankkia päivässä on selvästi alakanttiin. Todellinen luku on paljon kerkeampi. Sampo Pankin asiakaskato on tällä hetkellä todella kovaa!

Sisäisesti on pidetty jo kriisipalavereja, kun myös yrityksiä on alkanut kiihtyvällä vauhdilla siirtyä muihin pankkeihin. Tämä on se pahin juttu. Pienen yksityisasiakkaan pankinvaihdolle naureskellaan Sampo Pankissa, mutta yritykset halutaan pitää asiakkaina.

Äänestä

prkl!

Äänestä
  • ..panna heti lähettämäni viestiin perään uuden täysin tyhjän viestin, näin varmistan aivopierujeni näkymisen kaikille.

    Äänestä

  • slerba otsassa kirjoitti:

    ..panna heti lähettämäni viestiin perään uuden täysin tyhjän viestin, näin varmistan aivopierujeni näkymisen kaikille.

    ehkä sulta niitä tulee mutta meiltä muilta tulee kyllä ihan fiksuja juttuja

    Äänestä

  • niin no kirjoitti:

    ehkä sulta niitä tulee mutta meiltä muilta tulee kyllä ihan fiksuja juttuja

    Lue uudestaan. Itseäni tarkoitin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Äänestäkää hyvät ihmiset jaloillanne, jos pankki ja sen ohjelmat eivät toimi, vaihtakaa pankkia. Tarjontaa löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu