Todella upea voitto Jenkeistä! Ikävä kyllä loppuottelupaikka on kiven alla. Kanada ja Usa pelaavat yleensä 'kimppaan', Kanada voittaa Suomen ja pelaa USA:n kanssa tasapelin varsinaisella peliajalla ja voittaa jatkoajalla..
Onnea NaarasLeijonat
7
1490
Vastaukset
- mauhha
Siis antaa tietenkin USA:n voittaa jatkoajalla..
- perusjäbä
ootko oikeesti noin tyhmä? ei varmana kanada anna yhtään mitään, kai ne nyt mieluummin haluu suomen finaalivastustajaks kun jenkit.
- se menisi
Epäilen, että kanukit käyttävät heille mitä herkullisimman tilaisuuden pudottaa jenkit loppuottelusta. Tilaisuus joka ei toistu vähään aikaan.
Eivät jenkit ja kanukit niin ylimpiä ystäviä ole, että haluaisiavat aina pelata mitaleista keskenään. Se on vähän kuin että Suomelle tulisi mahdollisuus pudottaa Ruotsi finaalista. Arvaa yritettäisiinkö sitä? ;-) - kotikatsoja
Eivät taatusti anna USAn voittaa, mutta tietysti viimeisin terävyys saattaa otteista puuttua jos peli on heille merkityksetön ja USAlla pakko voitto edessä.
Ongelma tietysti poistuu sillä, että Suomi hoitelee myös Kanadan huomenna. - tohon
se menisi kirjoitti:
Epäilen, että kanukit käyttävät heille mitä herkullisimman tilaisuuden pudottaa jenkit loppuottelusta. Tilaisuus joka ei toistu vähään aikaan.
Eivät jenkit ja kanukit niin ylimpiä ystäviä ole, että haluaisiavat aina pelata mitaleista keskenään. Se on vähän kuin että Suomelle tulisi mahdollisuus pudottaa Ruotsi finaalista. Arvaa yritettäisiinkö sitä? ;-)kyllä usko, et mitenkään kimppaan pelais noi kanukit ja usa... aika outoo. mut tietääkö kukaan miten sillon vuonna 97 meni, miks suomi ei sitten päässytkään loppuotteluun? sillon ei pelattu pelejä loppuun, vaan pelit oli mahdollista päättää tasalukemiin? vai kuinka? kyllä se nyt vaan niin on, että suomi pelaa finaalissa, muuhun mä en usko... vaikka ehkä ois usalle voiton suonut, kun painosti kuitenkin, mutta maalithan ne onneks ratkasee!!! :)!
- katsoja
kotikatsoja kirjoitti:
Eivät taatusti anna USAn voittaa, mutta tietysti viimeisin terävyys saattaa otteista puuttua jos peli on heille merkityksetön ja USAlla pakko voitto edessä.
Ongelma tietysti poistuu sillä, että Suomi hoitelee myös Kanadan huomenna.Ja niinhän USA meni ja voitti Kanadan 4-2. Suomi pronssipeliin tuttua Ruotsia vastaan. Saas nähdä kuin käy...
- toinen katsoja
katsoja kirjoitti:
Ja niinhän USA meni ja voitti Kanadan 4-2. Suomi pronssipeliin tuttua Ruotsia vastaan. Saas nähdä kuin käy...
Siis jos Sveitsi voittaa tänään Venäjän, niin Suomi pelaa peronssipelissä Sveitsiä vastaan, eikä Ruotsia. Tosin sekin mahdollisuus on että Ruotsi tulee vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3910563Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610122- 217921
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776324Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304892- 554717
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174056Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243413- 623127
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2213060