Vanha JUUTALAINEN sai Pulizerin!

Hra. Robert Zimmermann eli Bob Dylan on juuri saanut Pulitzer-palkinnon! Minä kun luulin, että se on lehtimiehille myönnettävä tiedonjulkaisupalkinto, mutta ei muusikoille myönnettävä?!?
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikki merkittävät pystit, ovat poliittisia, niin pullizerit, kuin Nobeli rauhanpalkinnot, eli se siitä objektiivisuudesta ja puolueettomuudesta.

Fiksummat ovat tämän tajunneet jo vuosia sitten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulitsari-palkinto kirjoitti:

Hra. Robert Zimmermann eli Bob Dylan on juuri saanut Pulitzer-palkinnon! Minä kun luulin, että se on lehtimiehille myönnettävä tiedonjulkaisupalkinto, mutta ei muusikoille myönnettävä?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu