http://www.fiksuhuuto.fi/index.php
Siellä muka myydään satojen ja tuhansien €urojen muutamilla euroilla
Onko kukaan saanut jollain eurolla autoa vaikka sieltä?
huijausta vai huijausta
Siellä muka myydään satojen ja tuhansien €urojen muutamilla euroilla
Onko kukaan saanut jollain eurolla autoa vaikka sieltä?
huijausta vai huijausta
Vastaukset 6
Vanhimmat
kysymys on siitä että huudot kohoaa jatkuvasti ja uusi huuto maksaa aina jotain vajaa kaksi euroa, jossen väärin muista. eli jos olet ainoa huutaja, niin saatat saada eurolla vai oliko se sentillä.
samantapainen systeemi kuin jossain arvaa sana telkka ohjelmassa; soita numeroon se ja se hinta vain 1,95, kuka nopeiten vastaa oikein kolmeen kysymykseen jne. eli noista huudoista se kertyy, ihan hyvä idea mutta eihän suomessa saa rikastua vähääkään.
Ei epäilystäkään.
esimerkiksi OVH 600€ tuote laitetaan tarjolle.
Alkuhinnaltaan sentti.
Jokainen sentin korotus maksaa siis jollekin sen lähes 2€.
Se että tuotteen hinta kohoaa yhden euron, maksaa huutajille kollektiivisesti siis lähes 200€
Eli kun 600€ tuotteen hinta on loppupelissä vaikkapa 8€, on se tuottanut senttihuutokaupan vetäjille jo lähes 1600€ 8€ myyntihinnan.
Tietenkin jos 600€ tuotteen hinta venyy jonnekin 30€ tuntumaan, tuottaa se vetäjille jo 6'000€.
Kuka tahansa pystyy tarkistamaan faktat ja järkeilemään tuon systeemin. Ei siihen Sherlockia tarvita. Kusetus siitä syntyy vasta sillä perusteella että suomessa näemmä on niin paljon kusetettavaa karjaa joka ei tuota tajua.
kasata pieni botti joka nykii syötit ylös vedestä viime tingassa.
ohjelma joka automaattisesti tekee tarjouksia jos meinaa mennä liian halvalla. Eli joka tuotteelle ilmoitetaan minimihinta johon vedätetään tarjous ohjelmalla jos ei tarjoajia löydy.
on ihan liiankin helppo juttu. Etenkin jos motivaationa on tuollaiset rahasummat.
Onkohan ihmisiä taas kusetettu kuin Wincapitalla ikään?