Siitäs saitte rasistit!

Totuus suoraan Pääministerin suusta:

"Olen aika varma, että 20–30 vuoden kuluttua olemme monikulttuurisempi kuin tänään"

Lisää aiheesta:

http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/artikkeli/1059379411400
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvinkin lyhytaikainen posti tuolla pääministerillä, ja eihän kukaan Lipposenkaan puheita vakavissaan ottanut, eihän;)

Äänestä

se pääministerihän on se sama kepulainen, joka haluaa sulkea ravintolat puolelta öin, sen suusta tulee pelkkää skeidaa, tai voidaanhan me perustaa tänne vaikka islamilainen valtio ja kieltää ravintolat kokonaan, ja naisten autolla ajo, ja sitä kokovartalotelttaa paljastavammat asusteet, ja naisten työssäkäynti, ja kristinusko, ja miesten parrattomat posket, ja sian liha, ja kaikki amerikkalainen, ja ehkäisy, ja esiaviollinen seksi... jatka itse listaa, mitä hyvää monikulttuurisuus tuo tullessaan

Äänestä

eikö niin että olisi mitä
positiivisinta monikulttuurisuuden
nimissä, että suomalaisia voisi
syntyä vaikka 50 miljoonaa
lisää ja he voisivat
muuttaa Afrikkaan ja arabimaihin
rikastuttamaan paikallisia kulttuureita?

eikö niin!?

monikulttuurisuuden nimissä hei?!

basisti!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvaitsevainen kirjoitti:

Totuus suoraan Pääministerin suusta:

"Olen aika varma, että 20–30 vuoden kuluttua olemme monikulttuurisempi kuin tänään"

Lisää aiheesta:

http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/artikkeli/1059379411400

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu