Miksi ei puututtu? Nyt selvisi

71257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

... "kädellä" tuli nyt testattua uusi laki.

Ja mitaan ette voi...

Äänestä
  • löytyisi edes joku laki, jonka perusteella moiset vedätykset voisi lopettaa alkuunsa.

    Äänestä

Kerrottukin monta kertaa mm. WinCapitan suhteen, mutta on vain haukuttu winCapitan juristien ammattitaito lyttyyn.;)

Fiksuhuuto.fi on nimensä mukaisesti fiksu yritys, jonka nuorten innovaatisten johtajiensa ansiosta näyttää Laiholle närhen munat! Hyvä äijät, juuri tällaisia yrittäjiä maamme kaipaaa!

Gpp sensijaan on selvä huijaus, joka pitäisi pystyä pidättämään!

Äänestä

Sisäasiainministeriö yrittää selitellä mokaansa. Eihän he tehneet WinCapitas edes tutkintapyyntöä. Olisivat edes sen tehneet, niin "ahneet ja hölmöt" olisivat mahdollisesti ymmärtäneet sen olevan huijaus.

Äänestä
  • Laihon lähtölaskenta taitaa olla jo käynnissä. Sellainen tyypillisesti pistää virkamiehen puppugeneraattoriin kierroksia.

    On se perkele että jotain senttiarpajaisia tai muutaman kympin pokeriturnauksia jahdataan kissojen ja koirien kanssa mutta tuollaista miljoonaluokan scammia ei saada ajoissa nurin.

    Äänestä

  • tutisee kirjoitti:

    Laihon lähtölaskenta taitaa olla jo käynnissä. Sellainen tyypillisesti pistää virkamiehen puppugeneraattoriin kierroksia.

    On se perkele että jotain senttiarpajaisia tai muutaman kympin pokeriturnauksia jahdataan kissojen ja koirien kanssa mutta tuollaista miljoonaluokan scammia ei saada ajoissa nurin.

    Virkmiestä kun ei voi erottaa muuta kuin lakkauttamalla virka tai jos virkamies syyllistyy virkarikokseen.

    Ja Laihohan on toiminut ihan asiallisesti ja lakien mukaan.

    Äänestä

  • vaan  kirjoitti:

    Virkmiestä kun ei voi erottaa muuta kuin lakkauttamalla virka tai jos virkamies syyllistyy virkarikokseen.

    Ja Laihohan on toiminut ihan asiallisesti ja lakien mukaan.

    Ei voi erottaa, mutta savustamiseen on keinoja. Vaatii tosin vähän poliittista painetta toteutuakseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamulehdessä kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/78589.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu