Tutustukaa AKE:n vuosikertomukseen.
Kannessa on kuva auton pesusta. Lapset pesevät autoa ja auton pesuaineet pääsevät suoraan maaperään. Ei saostuskaivoja vaan suoraan luontoon.
Kansikuva kertoo kaiken AKE:n toiminnasta. Kaikki menee väärin.
Milloinkohan Ympäristöministeriö, vai mikä se taas on, ottaa asiaan kantaa.
Kannessa on kuva auton pesusta. Lapset pesevät autoa ja auton pesuaineet pääsevät suoraan maaperään. Ei saostuskaivoja vaan suoraan luontoon.
Kansikuva kertoo kaiken AKE:n toiminnasta. Kaikki menee väärin.
Milloinkohan Ympäristöministeriö, vai mikä se taas on, ottaa asiaan kantaa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
- Lapsityövoiman hyväksikäyttö.
- Alaikäisten altistaminen haitallisille autokemikaaleille.
- Maaperän pilaaminen pesemällä autoa ilman saostuskaivoa.
- Lainvastaista toimintaa esittävän kuvan hallussapito, julkaisu ja levitys.
onpa semmoisia rikoksia että AKE saisi linnaa monta vuotta... mutta valtiohan saa rikkoa itse säätämiään lakeja rankaisematta...
Annahan olla jos tavallinen mattimeikäläinen rupeaa pesemään autoa jossain nurmikolla, heti on vihernyhertäjät hyppimässä silmille... ihan kuin sadevesi ei huuhtelisi autojen pinnoilta sitä samaa suolaista kuraa maaperään.
Kukaan muu todennut että millään ekotuotteella ei tee hevon persettäkään, ekoliuotinpesut eivät pese mitään, jne. Täysin haistapaska tuotteita joiden tekeminen vain aiheuttaa päästöjä ja saastumista ihan turhaan.
ehkä hieman liioitellen, kuitenkin hyvä. Ehkä valkotakkiset miehet vielä hiukan seuraavat kommenttejasi. Hyvää paranemista.
mokan. Edesvastuutonta touhua kaikella rintamalla.
se painettu valmistusvaiheessa eniten luontoa saastuttavalle kiiltäväpintaiselle paperille.
AKE:n esitteen katsastuspäätös on hylätty ja korjausmääräyksiä on tässä ketjussa annettukin. Uusintakatsastukseen kuukauden kuluessa kaikki viat korjattuna.
85 euroa kiitos.
kaikki menee hyvin.
Täydellä ymmärryksellä?
Ei niitä kiinosta ympäristöt
(vuosikertomuksen kuvat ja pesut pihalla, omassa AKEn julkaisussa) ,
ei Saksassa rekisterissä olleet autot, kunhan vain vittuilevat .
Nöyryyttävät vain tavan kulkijaa.
painos. Tutustu julkaisuun ennenkuin annat siitä lausuntoa.
todella kiitettävästi. Muuhun niistä ei ole.
uusiopaperia? Ei ole, kallista paperia on!
ole AKE:n kotisivut!