Sinkkumissit

Joo, taas se nähtiin, että tv:ssä on vain ja ainoastaan kauniita ja rohkeita sinkkuäitejä. Niitä missityyppisiä yh sutturoita.
Missä ovat tavalliset suomalaiset yksinäiset äidit lapsineen jotka kaipaavat miestä arkeen ja elämään.
Ihmettelen tätä ohjelma formaattia, niin jos tavikset olisi ruudussa parhaaseen katseluaikaan, niin ei varmaan katsojia olisi niin paljon kuin nyt kun on vuorossa mukamas paremmannäköiset lue: (jonkun mielestä) tyttöset.
Äklöä, toivon, että ohjelmaa ei katsottaisi, tämä on pyyntö, kiitos. Tässä yx mielipidee...
9817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En katso.

Stailattuja tätejä. Yksi melkein vielä lapsi itsekin.

Hohhoijaa, mitä roskaa.

Äänestä

mahtaa olla "rima korkealla" molemmin puolin, kun on tuollaiset missityyppiset sinkkuäidit.
Tavalliset ukonköriläät lempataan äkkiä pihalle. Ehkä jokunen tavallinen mies uskaltautuu koettamaan onneaan, sillä tunnetusti monet miehet eivät näe itsessään vikaa - ei ulkonäössä, eikä luonteessa. Tosin samaa voi todeta naisista. He/ne tyypit taitavat päätyä sitten noihin formaatteihin... Miten ihmeessä naiset ovat jäänetkään rannalle, "noilla avuillaan" ja joutuvat seulomaan mahdollista "tosi kumppania" tv-ohjelman kautta? Kummastuttaa.

Äänestä
  • et, miksi ei noilla ulkonäöillä ole saanut jo miestä, täytyy olla kriteerit taivaissa ja ei taida tavis miehet edes kelvata...
    Mitähän he etsii, lakimiestä, lääkäriä, lottovoittajaa, toimitusjohtajaa, jne jne...
    Tai sitten vaan julkisuuden tavoittelua, ehkäpä

    Äänestä

Minusta siellä oli teitä lainaten "kolme tavallista sinkkuäitiä".

Mikähän valitus täällä jo olisikaan joidenkin toisten taholta, jos siellä ei olisikaan näitä "missityyppisiä" yksinhuoltajia.

Kaikkia ei voi miellyttää...

Äänestä
  • siellä olis ollut kolme reilusti ylipainoista, alko-ongelmaisen näköistä naista niin mitähän kommentteja sitten olis tullut?

    Äänestä

Ohjelmasta on näköjään tehty vain areena julkuiksi haluaville kipsukoille. Todella pettymys. Miksi tästä sinänsä hauskasta formaatista ei olisi voitu tehdä TODELLISUUTEEN perustuvaa eli tavallisia naisia ja heitä tavoittelemaan tavallisia miehiä. Jos sinne nyt välttämättä pitää näitä kipsukoitakin saada,niin eikö yksikin "prinsessa" riittäisi! En aio katsoa.

Äänestä

nämä äitit todellakin ovat,ihan normaalia työtä tekevät ja kuvitteletteko te että lehtien palstoille laitetaan riihenseinästä reväistyjä piruja,tottakai heidät pitää meikata ja laittaa vai väittääkö joku olevansa valmis lehteen ilma meikkiä ja tukka paskasena ja siinähän kävisi niin ettei kukaan kirjoittaisi yhtään ainoaa kirjettä..valitettavasti.Ja riittääkö teillä haukkujilla kellään rohkeutta lähteä tollaiseen ohjemaan jossa todellakin tullaan riistaksi ihmisille jotka ovat kateellisia tai jotain muuta ja sitten alkaa yletön haukkuminen nettisivuilla.tiedättekö te mitä kaikkea tuo tv kulissi pitää sisällään?Oletteko valmiit astumaan lehditön eteen ja vastaamaan kysymyksiin,kestääkö kantti kameroita jotka kuvaavat kokoajan??
Nostan tytöille hattua ja toivon pitkää pinnaa ja kivoja miehiä.

Äänestä

nostanut Reginaa muusta tunnetusta yhteydestä esiin?
En tarkoita Anttilan kuvastokuvia tms. enkä myöskään mitään tn. olemattomia xxx kuvia.

Äänestä

Minä toivon todella myös, että tollaiset juntit kun te jätätte katsomatta ohjelmaa, ja varsinkin että jätätte kirjoittamatta sinkkuäidelle.
Eikä teidän pienessä mielssä ole käynyt, että nämä äidit on kuvauksia varten stailattuja? Eivätkä välttämättä edes itsensä näköisiä noissa mainoksissa, kiitos nelosen stailaajan.
Sanoisin, että kaikki kolme viettävät tavallista elämää, käyvät töissä jne.
Ja miksikö pitää hakea miestä tv-ohjelmasta? Esimerkiksi ihan vaan siksi, että kaikki eivät tapaa miehiä esim töissä.
Kaikilla ei ole mahdollisuutta saada lapselle hoitajaa miehenmetsästys baari-iltoja varten.
Ja niin, vaikka miehiä olisikin tavannut, niin teiltäkö se on pois, että etsii sitä yhtä oikeata miestä? Jos se vaikka löytyisikin tosi tv-ohjelmassa.
Jos noin paljon ketuttaa niin vaihtakaa kanavaa! Animal planetilta tulee 24h erittäin mielenkiintoisia ohjelmia niistä teidän kaipaamistanne luonnollisista otuksista :D
Oikeesti, se että sinkkuäidit on teidän tavoittamttomissa, ei tee heistä epätoivoisia naikkosia, joilla rima niin helkutan korkealla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukonköriläälle kirjoitti:

Joo, taas se nähtiin, että tv:ssä on vain ja ainoastaan kauniita ja rohkeita sinkkuäitejä. Niitä missityyppisiä yh sutturoita.
Missä ovat tavalliset suomalaiset yksinäiset äidit lapsineen jotka kaipaavat miestä arkeen ja elämään.
Ihmettelen tätä ohjelma formaattia, niin jos tavikset olisi ruudussa parhaaseen katseluaikaan, niin ei varmaan katsojia olisi niin paljon kuin nyt kun on vuorossa mukamas paremmannäköiset lue: (jonkun mielestä) tyttöset.
Äklöä, toivon, että ohjelmaa ei katsottaisi, tämä on pyyntö, kiitos. Tässä yx mielipidee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu