Koska Luimiksen aika

Onko Luimis lähdössä ehdokkaaksi Helsingissä? Vai jatkaako hän "verbaaliakrobaatti" Hölmstomin tukemista?
11240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Luimis on hylännyt epäonnistunee Hölmerrömmin ja nyt on hänen aikansa kypsä astua politiikan eturintamaan. Kunnallisvaaleissa lähdetään hakemaan 1500 ääntä. Tämä pitäisi tulla jo pelkästään Kontulasta kun Käde ei enää samalla listalla vei uskottavuutta Persuilta.

Äänestä

Mielenkiintoista, mielenkiintoista

Äänestä
  • Ja vanha konkari Sormo. Mikä voisi enää estää läpimenon?

    Äänestä

  • 72-jäsentä kirjoitti:

    Ja vanha konkari Sormo. Mikä voisi enää estää läpimenon?

    estää luimiksen läpimenon. Siihen on myös hyvä vastaus. Äänestäjät!

    Äänestä

  • mikä voisi kirjoitti:

    estää luimiksen läpimenon. Siihen on myös hyvä vastaus. Äänestäjät!

    Pelkästään nykyisen äärioikeistolaisten vasta-äänet riittävät viemään pienen ihmisen puolustajan valtuustoon. Elämme erittäin mielenkiintoisia aikoja.
    Petri on kuitenkin lasten ja eläkeläisten asialla.

    Äänestä

helsingin piirin asettamalla ehdokaslistalla, siitä hän on pitänyt itse huolen. Mitä annettavaa muutoinkaan hällä olisi, sillä politiikasta tai sen tekemisestä luimiksella ei ole pienintäkään käsitystä.

Äänestä
  • Onko Uimis ehdokkaana vai ei. Johtaja kirjoittaa vaaliasiakirjat ja Sormo hoitaa loput. Arto ei päätä mistään, vaikka hövelinä miehenä toisinaan niin luuleekin.

    Äänestä

  • täysin Johtajasta kirjoitti:

    Onko Uimis ehdokkaana vai ei. Johtaja kirjoittaa vaaliasiakirjat ja Sormo hoitaa loput. Arto ei päätä mistään, vaikka hövelinä miehenä toisinaan niin luuleekin.

    sillä kyllä nyt kuitenkin piirin mielipiteillä on vaikutusta, tai sitten ei puhuta enään mistään demokratiaa kunnioittavasta puolueesta, vaan kim il Soini diktatuurista.

    Äänestä

  • täysin Johtajasta kirjoitti:

    Onko Uimis ehdokkaana vai ei. Johtaja kirjoittaa vaaliasiakirjat ja Sormo hoitaa loput. Arto ei päätä mistään, vaikka hövelinä miehenä toisinaan niin luuleekin.

    on johtanut siihen, että kokoomuslaiset ovat löytäneet oman paikkansa.
    Kopla on historiaa.
    Uuden osaston olisi aika aloittaa uusi aika.

    Äänestä

  • asettaa puoluehallitus.

    Äänestä

  • ehdokaslistan kirjoitti:

    asettaa puoluehallitus.

    Missä on se viimeinen päätösvalta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koittaa Helsingissä kirjoitti:

Onko Luimis lähdössä ehdokkaaksi Helsingissä? Vai jatkaako hän "verbaaliakrobaatti" Hölmstomin tukemista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu