Kärpillä kävi hirvee MUNKKI

Ilman Bluesin loukkaantumissumaa olisi mestaruus matkannut Espooseen suoraan otteluvoitoin 4-0 maalierolla 38-0. Kärpillä ei olisi ollut mitään mahdollisuuksia. Kaikki jääkiekosta jotain tietävät asiantuntijat ovat ilman muuta tätä mieltä. Ne jotka uskaltaa olla eri mieltä eivät tiedä asioista mitään tai ovat puolueellisia Kärppien kannattajia. Näin on!
6377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuohon tuuriin on aika lapsellista vedota. Ei mikään joukkue olisi voinut TUURILLA voittaa viidestä ottelusta neljää.

Ja vielä kun ottaa kaikkien finaalipelien maalieron esille, niin tuo sinun munkkiteoriasi kuivuu kasaan. Kärpät teki 16 maalia, Blues 6.

Äänestä

Ei mikään joukkue voi voittaa viidestä ottelusta neljää pelkällä tuurilla, joten siihen vetoaminen on tosi lapsellista.

Kärpät teki finaalipeleissä 16 maalia, Blues 6. Eiköhän seki kerro jo jotain.

Ei tuuria, vaan taitoa.

Äänestä
  • Keksi oma nimimerkki tai lopeta ainakin tuo minun tekstien matkiminen. Kiitos.

    Äänestä

Taitaa siellä joku katkeroitunut Espoolaisteini puhua nyt. Kyllähän totuus on se, että Kärpillä peli vaan kulkee niin paljon paremmin kun Bluessilla, se nähtiin tänään ja torstainakin. Ei "hyvä" joukkue pelaa tuollaista peliä, kuin Bluessilta nähtiin näissä kahdessa viime pelissä. Kyllä Kärpät ovat kultansa ansainneet ihan kovalla ja rehellisellä pelillä! Näin on!

Äänestä

jos blues osaisi tehdä maaleja tilanne voisi olla toinen mutta mutta....

Kaikki kunnia vaan Kärpille.. poika on oikeessa paikassa...

-Karppa-

Äänestä

Mikä loukkaantumissuma? Olihan siellä pari pelaajaa loukkaantuneitten listalla, Eaves ja niin pois päin, mutta mistään loukkantumissumasta ei voi tosiaankaan puhua. Ja Kärpät osasi pelata joukkueena. Oli siellä Tarkin ja Anderssoninkin kaltaisia yksilöitä, jotka ratkaisivat pari ottelua, mutta Kärpät tosiaan OSASI JA OSAA pelata joukkueena. Bluesilla oli Brückler, joka nosti Bluesin finaaleihin, oli Rajamäkeä, joka teki parikin tärkeää maalia ja oli Osalaa joka raatoi ja raatoi, mutta ei Blues oikein kertaakaan osannut vastata Kärppien mahtavaa joukkuepelaamiseen omalla, huikealla ja nuorella joukkueellansa. Puhti loppui, ei voi mitään.

Onnea Bluesille seurahistorian ensimmäisestä mitalista ja Kärpille onnitteluni Kärppädynastian jatkamisesta. Neljäs mestaruus viidessä vuodessa ja kuudes mitali putkeen, ei tälläinen joukkue voi olla pärjäämättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Espoo paras kirjoitti:

Ilman Bluesin loukkaantumissumaa olisi mestaruus matkannut Espooseen suoraan otteluvoitoin 4-0 maalierolla 38-0. Kärpillä ei olisi ollut mitään mahdollisuuksia. Kaikki jääkiekosta jotain tietävät asiantuntijat ovat ilman muuta tätä mieltä. Ne jotka uskaltaa olla eri mieltä eivät tiedä asioista mitään tai ovat puolueellisia Kärppien kannattajia. Näin on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu