Kotimaa.Nyt ohjelma vittuili

Taistolaisten röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.
Kakkosen Kotimaa.Nyt tastolaistoimittajat kävivät vittuilemassa sotainvaliideille veljeskodissa

Todella törkeää rienata vanhoja sairaita ihmisiä jotka pelastivat Suomen itsenäisyyden 1939-1944
3373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En nähnyt kyseistä ohjelmaa, mutta kyllähän se vanhojen kommaripierujen henki vieläkin haisee valtamediassa. Oletko vilkaissut tätä?
http://www.journalismi.info/fi/
Kun löysin nuo sivut talvella, ajattelin että tästä nousee vielä samanlainen älämölöö kuin Sonera-kirjasta, mutta hiljaista on ollut. Ei ole Erkon Pravda, Alma Media eikä Yle aiheesta inahtanutkaan. Ja miksi olisivat, kun takkinsa käntäneet vanhat toverit istuvat joka firmassa avainpaikoilla.

Äänestä
  • Johtuu varmaan siitä, kun tätä erittäin ansiokasta verkkokirjaa ei ole luultavasti jukaistu ihan oikeana kirjana vielä. Moni ei tiedä, että tällainen verkkojulkaisu on edes olemassa.

    Äänestä

ääliörienaajien puolesta. Mitä muutakaan voi? Sellasta haistapaskasakkia, joka ei pane tikkua ristiin minkään asian puolesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sotainvaliideille kirjoitti:

Taistolaisten röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.
Kakkosen Kotimaa.Nyt tastolaistoimittajat kävivät vittuilemassa sotainvaliideille veljeskodissa

Todella törkeää rienata vanhoja sairaita ihmisiä jotka pelastivat Suomen itsenäisyyden 1939-1944

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu