Ensi yön testauksesta!

Eli ensiyönä onkin sitten viimeinen testaussessio ennen sivujen lopullista aukeamista!! Kaikki toimii ja jos jotain bugeja löytyy, niin raportoikaa suoraan clubin testivastaavalle. Maanantaina on myös KRP:lta tulossa asioita selventävä tiedote. Klubi siis jatkaa kuten ennenkin ja rikollinen toiminta on siivottu pois.

Eli ei muuta kuin 3:30 testailemaan ja viikolla sitten normaaliin toimintaan! Mahtava homma :o)
51348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Terveisiä meidän testivastaavienkin puolesta.
3.30 testissä toimivat siis samat tunnukset kuin ennenkin, jos ongelmia tunnuksissa ilmenee niin laittakaa postia.

Toiveikkain terveisin ja pipsautellaan kun nähdään.
Testivastaava Idi Ootti
verkko ekspertti Latva L Aho

Äänestä

vanha vitsi

Äänestä

Hitto, tämän selventävän tiedotteen piti tulla julki vasta maanantaina, mutta jotenkin KRP munasi ja julkaisi sen jo nyt:

http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/PFBD/ABB72DA76D021A60C225742700286BAC

Muutamia lainauksia, jotka todistavat sen että klubi jatkaa toimintaansa ja kaikki rikollinen toiminta on siivottu pois:

"Jutun tutkinnassa on oltu yhteydessä ulkomaisiin viranomaisiin ja mm. pyydetty jutussa epäiltyjen henkilöiden ulkomailla olevia varoja jäädytettäväksi 69 milj. euron edestä."

- nämä on ne rikolliset rahanpesijät, sijoittajien ei tarvitse olla huolissaan.

"Tutkinnan edetessä näyttö siitä, että WinCapitaan liittyy rikollista toimintaa, on vahvistunut."

- kts. edellinen, koskee vain sitä rikollista osaa jäsenistöstä.

"... noin 115 rikosilmoitusta. Määrä on poliisin arvion mukaan vähäinen..."

- vähäinen rikosilmoitusten määrä on todiste siitä että mitään rikollista ei ole tapahtunut. Jos 10000 sijoittajasta 115 on tehnyt rikosilmoituksen, niin laskekaa siitä että kuinka moni on ollut tyytyväinen...

"Rikosilmoituksen tehneiden henkilöiden nimet eivät ole julkista tietoa esitutkinnan kestäessä, eivätkä ne poliisin käsityksen mukaan voi olla WinCapitan käytössä."

- huomaa lause "eivätkä ne poliisin _käsityksen_ mukaan ole ..." Niinhän sitä voisi siis luulla :).

Äänestä
  • Selvennys vielä edelliseen viestiin, "poliisin käsityksen mukaan" tarkoittaa siis että KRP olettaa rikosilmoitusten tekijöiden henkilöllisyyden pysyvän poissa WinCapita:lta.

    Jos mietit tekeväsi rikosilmoituksen niin kannattaa huomata tuo itse KRP:n mainitsema asia, he siis eivät voi (eivätkä todennäköisesti pysty) pitämään ilmoitusten tekijöiden henkilöllisyyksiä salassa ie. poissa WinCapitalta.

    Mieti siis kahteen kertaan...

    Äänestä

  • tuohon edelliseen kirjoitti:

    Selvennys vielä edelliseen viestiin, "poliisin käsityksen mukaan" tarkoittaa siis että KRP olettaa rikosilmoitusten tekijöiden henkilöllisyyden pysyvän poissa WinCapita:lta.

    Jos mietit tekeväsi rikosilmoituksen niin kannattaa huomata tuo itse KRP:n mainitsema asia, he siis eivät voi (eivätkä todennäköisesti pysty) pitämään ilmoitusten tekijöiden henkilöllisyyksiä salassa ie. poissa WinCapitalta.

    Mieti siis kahteen kertaan...

    Taitaa tulla sponsorilla paskat housuun. Ihan mielenkiinnosta: kun sanot, että WinCapita voi saada rikosilmoitusten tekijöiden nimet, niin mitä tarkoitat WinCapitalilla? Tarkoitatko, että Hannu & Ripa marssii KRP:n toimistolle ja alkaa kysellä oikeuksiaan? BBBUUUUU-AAAAAAH!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Wincapita kirjoitti:

Eli ensiyönä onkin sitten viimeinen testaussessio ennen sivujen lopullista aukeamista!! Kaikki toimii ja jos jotain bugeja löytyy, niin raportoikaa suoraan clubin testivastaavalle. Maanantaina on myös KRP:lta tulossa asioita selventävä tiedote. Klubi siis jatkaa kuten ennenkin ja rikollinen toiminta on siivottu pois.

Eli ei muuta kuin 3:30 testailemaan ja viikolla sitten normaaliin toimintaan! Mahtava homma :o)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu