Häkämies on oikea valinta Venäjälle.

Hienoa että Stubb syrjäytettiin heti Kokoomuksen sisäisen hierarkian päätöksellä menemään muualle reissun päälle. Ja päätettiin yhdessä hoitaa suhde Venäjään kokeneemman ja älykkäämmän Ministeri Häkäluoman toimesta. Vaan onko teillä kaikilla selkeä käsitys siitä, että aikaa myöten Häkäluomakin saa viittauksen kintaalla takaisin Suomeen, silloin kun eriävät kannat maittemme etujen ylläpidosta ovat auttamattomasti ristissä. SILLÄ VENÄJÄ TULEE MUUTTAMAAN TODELLA RATKAISEVASTI ASENNENETTAAN NAAPURI VALTIOIHINSA, JA SIINÄ ON SUOMELLAKIN SILLOIN KIRVOITUKSEN PAIKKA. JA HÄKÄMIES ON SILLOIN AMERIKASSA, VELVOLLISUUTTAAN HOITAMASSA. SALUT
8460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

euraavat Kajaanilaiset,,,,,
Kirjoittanut: jarmoroBot1974 12.4.2008 klo 23.27

   ovat muuttaneet naisen murhan 1977 alkutaipaletta Kirkkokadun huoneistosta,,Virpi Oikarinen, Pekka Solehmainen ja Pöllänen (Kutsutaan Ekoksi). Eikö tälle asialle saada pistettä, että se olin minä GAMMA nesteeseen laitettuna lähtenyt pois sieltä Kajaanin Kirkkokadun huoneistosta 1977. Kuula päähän tällaisille, jotka muuttavat MURHAA jälkeenpäin erilaiseksi PISTE!!

Äänestä

Tähän mennessä ollaan tapettu kaikki,
Kirjoittanut: jarmoroBot1974 13.4.2008 klo 00.19

   jotka eivät usko täällä Suomessa, mitä on tapahtunut vuonna 1971 nykyisen KAJAANIN liikuntahallin lähistöllä kiskojen päällä ja siellä polulla J.n.e. Suomessa käyneiden kahden Amerikkalaisen 1984 yhteis sopimuksella me toimimme seuraavalla tavalla. Me tapamme kaikki Suomalaiset, joilla on yhteyksiä tähän kansainväliseen terroristijärjestöön Al-Qaidaan!! Terroristeilla ei ole mitään oikeuksia!!

Äänestä
  • Haluat julkisuuteen niin raivoisasti, että se ihan tökkii Palstan lukijoita. Mutta jokaisella on oikeus tuoda itsensä esille, ja mielipiteet, joista punnitaan koko kaveri. MÄ VÄITÄN ETTÄ SÄ ET OLE EDES NÄHNYT NOITA KAJAANIN KISKOJA, JOITA NIIN MAINOSTAT RELEVANTILLA TAVALLA, ETTÄ SIELLÄ OLIS TEHTYÄ MURHIA. VAAN ONKO TÄHÄN MUUTA SANOMISTA, KUIN ETTÄ SUN FAIJA KERTO SIITÄ SULLE AIKOINAAN KOVANA KOHU UUTISENA, JOKA SAA KENET TAHANSA VOIMAAN HUONOSTI AINOASTAAN, ETTÄ PÄITÄ KATKOTAAN SÄÄNNÖLLISESTI JUNAN KISKOILLA.

    TAJUA HÖLMÖ VÄÄNTÖS, JO VIHDOIN VIIMEIN, ETTÄ FAIJAS EI TODELLA TIENNYT MIKÄ ON TOTUUS ASIASTA, VAAN TYKKÄS SUAKIN SILLÄ SÄIKYTTÄÄ.

    Mullakin on yks isäni kertoma juttu, jonka kerroin vielä jokin aika sitten täytenä totena muillekkin. Ja se liittyi Suomen ensimmäisiin autoihin, joita teillämme liikkui pohjoisessa vielä harvemmin. Ja kuinka ollakkaan kerroin sen täytetnä totena, vielä aikuisena ollessa, että Tervolassa kaks pohjois Suomen ainoaa autoa ajoivat toisiansa pahki, kun olivat niin hämmästyneitä toisestakin Fordista, joka kärrytiellä tuli vastaan. VITUT! KUN ÄIJÄT VALEHTELEE LAPSILLEEN, IHAN VAAN HÄMMÄSTYTTÄÄKSEEN, TAI PELOTELLAKSEEN NIINKUIN SUN FAIJAS TOSSA SUN KERTOMASSA ASIASSA. SALUT

    Äänestä

Häkämies on Häkämies, vaikka keinonsa ties, olla muakin vastaan kenties. Mutta oonks mä aina näin hervotonna, kun annan uuden nimen Häkäluoma joka luultavasti luo uutta. Luokaa uutta politiikkaa Häkämiehen sanojen ja vakuuttavuuden kautta. LUO VAURATTA JA TURVALLISUUTTA HÄKÄLUOMA OLKOON SULLE ONNI MYÖTÄ KANSAMME ASIOITA HOITAESSA TUOLLA VENÄJÄN POLTBYRÓON LUONA, LUOMASSA UUTTA AIKAKAUTTA SUOMELLE UUDELLA ROHKEALLA ASENTEELLA. JOKA LUO TODELLA TUOLLA LAUSUNNOLLA, JONKA ROHKEANA ANNOIT AMERIKALLE, JA PAREMPAA PUHETTA EI OO SEN JÄLKEEN KUULTUKKAAN. LUO UUTTA, OLET MIELESSÄNI YKSI SUOMALAINEN KUNNON JÄTKÄ SILTI, KUN TIEDÄN PUHTAAT SUKUJUURESI PERIYTYVÄN ESIISILTÄSI, JA LAATUUN VOINE LUOTTAA KANSAMME KESKUUDESSA. HÄKÄLUOMA OLKOON NIMESI, JOKA SOINTUU PAREMMIN TOIMIESI MYÖTÄ. SALUT

Äänestä

"Kolmipäiväinen vierailu tehdään Venäjän puolustusministerin Anatoli Serdjukovin kutsusta."

Ei siinä sen kummempaa dramatiikkaa ole.

Äänestä
  • No, se ei siis ollutkaan Kokoomuksen ansiota. Olen pahoillani väärin käsityksestä. SALUT

    Äänestä

  • Raakkuna kirjoitti:

    No, se ei siis ollutkaan Kokoomuksen ansiota. Olen pahoillani väärin käsityksestä. SALUT

    Tavata henkilökohtaisesti tämän veijarin, joka Amerikassa lausui kolmesti "Russia". Trastuitse.

    Äänestä

Nos to !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Raakkuna . kirjoitti:

Hienoa että Stubb syrjäytettiin heti Kokoomuksen sisäisen hierarkian päätöksellä menemään muualle reissun päälle. Ja päätettiin yhdessä hoitaa suhde Venäjään kokeneemman ja älykkäämmän Ministeri Häkäluoman toimesta. Vaan onko teillä kaikilla selkeä käsitys siitä, että aikaa myöten Häkäluomakin saa viittauksen kintaalla takaisin Suomeen, silloin kun eriävät kannat maittemme etujen ylläpidosta ovat auttamattomasti ristissä. SILLÄ VENÄJÄ TULEE MUUTTAMAAN TODELLA RATKAISEVASTI ASENNENETTAAN NAAPURI VALTIOIHINSA, JA SIINÄ ON SUOMELLAKIN SILLOIN KIRVOITUKSEN PAIKKA. JA HÄKÄMIES ON SILLOIN AMERIKASSA, VELVOLLISUUTTAAN HOITAMASSA. SALUT

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu