yksikin todistettavasti

jopa olisi ryntäys kirkkoon,mutta eihän nyt olla rarmoja siitäkään minkä muotoinen oli ristiin naulittujen risti.Joskin varmana kuvataan aina saman näköistä,siispä sekin keksitty jostain.
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minkälaisen tämän yhden varman näytön pitäsi olla, jotta kaikki uskoisivat kristinuskon olevan totuus? Entäpä jos sellainen sattuisikin löytymään? Tai on jo löytynyt jotain tärkeää tietoa tai todisteita, mutta niitä ei anneta julkisuuteen, koska kristinuskolta häviäisi silloin loputkin kannattajistaan?
Spekulointia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikea näyttö kirjoitti:

jopa olisi ryntäys kirkkoon,mutta eihän nyt olla rarmoja siitäkään minkä muotoinen oli ristiin naulittujen risti.Joskin varmana kuvataan aina saman näköistä,siispä sekin keksitty jostain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu