Vanhanen vakuuttava ja jatkaa!

Vanhasen lähettämät tekstiviestit, Vanhanen on aito ja luotettava HETERO-mies, toivevävy.
Vanhanen porskuttaa pääministerinä vielä pitkään, ehkä eläkkeelle asti.

http://web.comhem.se/isotalo/sms.html
10526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En avaa epämääräisiä linkkejä enkä ole kiinnostunut kunttajussin mietteistä.

Lyön silti satasen vetoa että kahden kuun päästä meillä on eriniminen pm. Itseasiassa olen lyönyt asiasta vetoa jo niin paljon, että kesäkuun elän voitoillani.

Minulla on ehkä enemmän tietoa kuin ns taviksella mutta yhtä kaikki, mitä se minulle kuuluu jos joku ei ymmärrä miten maa makaa :))

Äänestä
  • Kyllä minäkin olen sitä mieltä, että Vanhasen kujanjuoksu päättyy siihen, että pääministeri vaihtuu. Vaan se ei ole niin yksinkertainen juttu. Jos Vanhanen typerästi vielä vetkuttelee väistämätöntä, niin voipi viedä pitkäänkin vaihtuminen.

    Vanhasen vaihtaminen kun on Eduskunnan käsissä. Homma käy niin, että joko Vanhanen pyytää hallituksensa eroa tai sitten Eduskunta antaa hallitukselle epäluottamuslauseen. Pelkästään pääministerin vaihto ilman hallituksen eroa ei onnistu. Tietysti vanha hallitus voi jatkaa uuden pääministerin johdolla, mutta se on sitten uuden pääministerin käsissä.

    Äänestä

  • kovinkaan sivistynyt ihminen.
    Olet siis se nikkisi mainitsema ruumiinosa.

    Äänestä

Suomenkansansosiaalidemokraattiseenpuolueeseen, siellä ei edes ajatella seksiä!

Äänestä

eroottinen teksti. Suurin osa oli rakastuneen miehen lepertelyä.
Ja noista tehdään skandaali.
Voi tätä maata, voi tätä kansaa.
Niiden perusteella Vanhasella ei ole mitään hätää.
Pysyisi vaan pääministerinä ja voittaisi sen hovioikeuteen tulevan jutun.
Ainoa, jolla tässä jutussa on hävettävää on Ruusunen.
Paskatoimittajathan eivät edes tiedä mitä "häpeä" tarkoittaa.

Äänestä

Etenkin lopussa ollut viesti oli ihan hirveä.

"en aio edes kysyä haluatko".

Kai sitä kumminkin sen verran pitää kysyä???

Äänestä
  • On lähdettävä siitä että myös pääministeri tekee sitä.

    Äänestä

eroottinen teksti. Suurin osa oli rakastuneen miehen lepertelyä.
Ja noista tehdään skandaali.
Voi tätä maata, voi tätä kansaa.
Niiden perusteella Vanhasella ei ole mitään hätää.
Pysyisi vaan pääministerinä ja voittaisi sen hovioikeuteen tulevan jutun.
Ainoa, jolla tässä jutussa on hävettävää on Ruusunen.
Paskatoimittajathan eivät edes tiedä mitä "häpeä" tarkoittaa.

Äänestä

Sinulle ja kaikille kiinnostuneille antaisin luettavaksi suuresti kunnioittamamme talous- ja valtiomiehenä tuntemamme henkilön kirjeenvaihto/elämänkertakirjan : "Hellästi rakastettu puolisoni", J. V. Snellmanin ja hänen vaimonsa kirjeenvaihtoa.

Kirjeet on kirjoitettu 1847 - 1865 vuosina ja jos nuo olisi silloin julkaistu mediaryöpytysten kera, olisipa ollut mylläkkä!

Jos meidän harmaa pääministerimme yrittää leperrellä tekstiviestein rakkaalleen, anteeksipyydellen, kun ei osaa paremmin, mitä siinä on eron aihetta?

Eivätkö suomalaiset todellakaan ole erossa rakkaastaan/ viestitä tai soita kaipaustaan, odotuksiaan, tuntemuksiaan? Kylläpä saavat meille nauraakin, niin pirun puupökkelöitä olemme ( tai olette!).

Ei muuta kuin jatkakaa samaan malliin: kerran viikossa ( vai oliko se kerran kuukaudessa) peiton alla "velvollisuutensa" täyttäen, hampaat irvessä.

Snellmanillakin sentään sykki sydän kirjeet saatuaan, ikävässä huokaili, ah! Pystyttekös edes siihen?

Pervoako? No, mutta, ei se Matti niitä viestejä teille kirjoittanut!

Äänestä
  • Naisia on kunnioitettu,osoitettu heille hellyyttä tai mielenkiintoa monilla tavoin kautta aikojen.

    Alla Ruuneperi alkúaikoinaan:


    Rakas Frigga, toivon että vielä
    että tietä vaivain päätä saan
    nähdä sinut; onnen nuput siellä
    tulosuudelmas sais kukkimaan!


    Jeah, Vanhanen on yhtä hyvä ilmaisussaan vuonna 2007.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


käy lukemassa kirjoitti:

Vanhasen lähettämät tekstiviestit, Vanhanen on aito ja luotettava HETERO-mies, toivevävy.
Vanhanen porskuttaa pääministerinä vielä pitkään, ehkä eläkkeelle asti.

http://web.comhem.se/isotalo/sms.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu