Katainen pilasi USA-suhteet

Condi Rice ei tule Suomeen, koska hänen ystävänsä Ilkka Kanerva niin ilkeästi syrjäytettiin. Tämä on selvä näpäytys Jyrki Kataiselle.

Varmana olisi Condi pistäytynyt täälläkin, jos Ike olisi ollut vielä hurmaamassa. Ruotsissa se kyllä käy!

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200804147520718_ul.shtml
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

typerää kissamummoa kukaan ei halua tavata, Kanervakin aneli halosmummon pääsyä Valkoiseen taloon mutta kutsua ei mummolle vaan ole kuulunut, http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/03/11/Kanervasta tuli mainostempun uhri /20087316/382 ja Ricen piti tulla jo mahdollisesti viime elokuussa suomeen, mutta tänne ei kukaan halua vapaaehtoisesti enää, halonen kun tempuilee, Bill Clintonkin kävi Suomessa mutta muorille ei sopinut, meni mieluummin ruokamessuille syömään..on meillä omituinen pressa kun kaikki nyt kammoo!

Äänestä

  • Miksi ihmeessä olet kateellinen presidentille?

    Äänestä

tavja on usa:n suurin ystävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdfg... kirjoitti:

Condi Rice ei tule Suomeen, koska hänen ystävänsä Ilkka Kanerva niin ilkeästi syrjäytettiin. Tämä on selvä näpäytys Jyrki Kataiselle.

Varmana olisi Condi pistäytynyt täälläkin, jos Ike olisi ollut vielä hurmaamassa. Ruotsissa se kyllä käy!

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200804147520718_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu