Stubb tekee koko Suomen

Stubb aikoo mennä tapaamaan Condoolisaa Riceä Tukholmaan. Onko tuo unohtanut minkä maan ulkoministeri on? Alkaa mennä jo liian pitkälle tuon pojan touhut
7250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

matkakulut? Kuka on vastuussa? Rikolliset vastuuseen!

Äänestä
  • kokouksissa joihin tietää Bushin tulevan ja tunkee nopeesti viereen ja oma kuvaaja ottaa äkkiä kuvan!
    Mummo on niin säälittävä kun sitä ei koskaan haluta Valkoiseen taloon, niin pitää saada kotimaan tuulipuvuille esittää vaikka trikkikuva, niinkuin on ollutkin!!

    Äänestä

nyt kuvittelet? Stubb on Suomen ulkoministeri ja tapaa Kondoliisan. Mitähän siinä on mielestäsi outoa? Stubbia ei tarvitse hävetä kuten hänen lukuisia edeltajiään.

Äänestä
  • ei löydä kokoomuksen nuoresta, komeasta ja älykkäästä ulkoministeristä mitään mistä sais otetta rääpimiseen.

    Äänestä

  • kun... kirjoitti:

    ei löydä kokoomuksen nuoresta, komeasta ja älykkäästä ulkoministeristä mitään mistä sais otetta rääpimiseen.

    Mitähän Condi ajattelee kun saa kuulla että tuppialeksanteria ei naiset kiinnostakkaan?

    Äänestä

  • Voisitko kuvitella että kunkku tulee sitten Suomeen neuvottelemaan Ruotsin USA suhteista kun/jos Bush tulee käymään tääällä, vai hoidettaisko ne ehkä jotenkin tyylikkäämmin??????????

    Äänestä

  • kun... kirjoitti:

    ei löydä kokoomuksen nuoresta, komeasta ja älykkäästä ulkoministeristä mitään mistä sais otetta rääpimiseen.

    kokoomuksen nuori,ERITTÄIN komea,ja ERITTÄIN älykäs ulkoministeri Stubb.Komeampi ja viisaampi kun yksikään ministeri ennen Stubbia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naurunalaiseksi kirjoitti:

Stubb aikoo mennä tapaamaan Condoolisaa Riceä Tukholmaan. Onko tuo unohtanut minkä maan ulkoministeri on? Alkaa mennä jo liian pitkälle tuon pojan touhut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu