Punikkien lapsellinen revittely

Keksikää jo jotain muuta! Eiköhän asianne tullut jo selväksi, mutta ei johda toimenpiteisiin. ;)
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olemme todella tällaisesta myötätunnosta otettuja

Äänestä
  • En usko punakaartia tuossa asiassa, kuten en monessa muussakaan.

    Äänestä

Once again: nati nati..

Äänestä

Sotavuosina 1939 - 1946. Punikkien vastarintaliikkeen toimien johdosta Englanti julisti sodan Suomelle mainnittuna aikana. Nyt punikkien vastarintaliike näkyy siirtäneen toimintansa naapurin, Ruotsin valtion alueelle. Kun kotomaassa raastupa päätti tekstiviestit salaisiksi.

Voi mikä järjen köyhyys Heinäluoman SDP ja Korhosen VAS johtamissa organisaatioissa happanee.

Niin oli vuosina 1939 - 1946. Juuri sen vuoksi Suomi menetti Englannin tukemana Itärajalla alueita Neuvostoliitolle. lisäksi Porkkala oli pitkään miehittäjien vallassa. Niin, että näin fiksuja ne nuo punikit ovat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säälittävää! kirjoitti:

Keksikää jo jotain muuta! Eiköhän asianne tullut jo selväksi, mutta ei johda toimenpiteisiin. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu