mainostaa toimintaansa SUOMI24.
Kirkollahan pitäisi olla eettinen työryhmä, joka tutkii, että Suomen kirkko ei ole mukana eettisesti arveluttavassa yhteistyössä minkään ryhmittymän kanssa.
Esim. SUOMI24 /politiikka/RKP -sivustolta sensuroidaan pois täysin asiallisia keskusteluja – Eriävä mielipide riittää tekstin poistamiseen, kuten diktatuureissa Kiinassa ja Pohjois-Koreassa.
Eikö kirkko tiedä, että se mainostaa toimintaansa näillä sivustoilla, näin tekemällä se tukee taloudellisesti tätä vainoa?
Kirkon ulkomaanapu
6
431
Vastaukset
- Kannatetaan
Eikös se Ruotsi ole "ulkomaa", joten meneehän se Kirkon tuki aivan oikein ulkomaille, kun se maksaa SUOMI24lle.
Toisaalta Kirkolla olisi paljon tehtävää lähempänäkin eli Ahvenanmaalla. Sinne on pyydetty ja anottu suomalaista seurakuntaa vaikka kuinka kauan, mutta Kirkko katsoo ylen niitä suomenkielisiä (6% Ahvenanmaalla ja yli 10% Maarianhaminassa), jotka haluaisivat oman seurakunnan tai edes suomenkielisen papin hautajaisiin.
Mitä tulee boikottiin, niin kannatan sitä, kyllä Kirkon tulisi olla suunnannäyttäjänä muille. - Kansalainen.
Pistin kirkon boikottiin. Sanouduin irti jäsenyydestä. Nyt en kuulu enää mihinkään liittoon.
- toiminnasta
SUOMI24 sivuilla näkyvä Kirkon ulkomaan avun mainos on niin sanottu Googlen hakusanamainos, joka näkyy pääsääntöisesti vain Googlen hakukoneessa. Ilmeisesti Google ja Suomi24 ovat tehneet yhteistyösopimuksen, jonka mukaisesti Googlen mainoksia näkyy keskustelupalstojen yhteydessä.
Mainosten näkyminen on satunnaista ja siihen eivät voi Google-hakusanamainoksia ostaneet yritykset vaikuttaa mitenkään.- Vastuu täytyy olla
"Mainosten näkyminen on satunnaista ja siihen eivät voi Google-hakusanamainoksia ostaneet yritykset vaikuttaa mitenkään."
Totta kai maksajalla on vastuu siitä, mihin hän maksullisen mainoksensa panee.
Tuon mukaan on mahdollista sitten esim. se, että kirkko mainostaisi itseään pedofiili- ja pornosivuilla - vai tapahtuuko tätä jo nyt??
- Anonyymi
Ihan huuhaata kirkon ulkomaan apu. Herrat nyysii suurimman osan.
- Anonyymi
Teet netissä hakuja, joiden perusteella Google tulkitsee, että Kirkon Ulkomaanapu saattaisi kiinnostaa sinua.
Tuet Suomi24:n toimintaa käyttämällä sivustoa, joka mielestäsi tukee jotain vainoa.
Moitit (ev. lut.) kirkkoa siitä, että Google näyttää Kirkon Ulkomaanavun mainoksia hakuhistoriasi perusteella sivustolla jota käytät ja tuet taloudellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434243Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202704Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412462Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?821497Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466- 481189
- 781107
- 59983
- 45976
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En172959