Palstan seriffille

Tö_Pik_Poss

Vuorokaudessa palstalle tulee pahimmillaan satoja avauksia, joihin ei kerry minkäänlaista keskustelua. Useat niistä eivät ole muuta kuin verbaalista kuonaa, vanhan toistoa tunnin välein tai tyhjänpäiväistä trollausta.

Esim. kelattaessa taaksepäin, löytyy 120 keskustelunavausta, joista kokonaisen kolmeentoista(13) on tullut yli kymmenen(10) vastausta. YHTEENKÄÄN ei yli kahtakymmentä.

Epäilen, että on täysin turha vedota kirjoittajiin, suurimmalla osalla heistä tuntuu vain ja ainoastaan olevan tarve julistaa jotain yrittämättäkään keskustella asiasta. Joten vetoan seriffiin, poista näitä täysin turhia avauksia edes joskus. Kukaan niitä ei takuulla jää kaipaamaan.

Tee työsi. Kiitos.

18

1649

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Most Biggest Boss

      mee sinä lähinpään kuuseen siitä valittaan.

      oot samanlainen ku koiranpaska- ja kissankusivalittaja, voe helevata.

    • Mikko pa

      Mihin soppaan lusakkansa työnsi

      • aiemmin kertoa

        Tiesittekö Että Uralin toimii (tai ennekuin tuli tämän palstan sheriffiksi) TAPANI KANSA-palstalla sheriffinä. Itse tiesin sen jo kun Uralin tuli sheriffiksi mutta en säälistä Uraliania kohtaan asiaa kertonut.
        Mietin kyllä jo silloin että *huhhuh*...valitsikohan liian kovan palstan (tämän siis)?


      • uralinille
        aiemmin kertoa kirjoitti:

        Tiesittekö Että Uralin toimii (tai ennekuin tuli tämän palstan sheriffiksi) TAPANI KANSA-palstalla sheriffinä. Itse tiesin sen jo kun Uralin tuli sheriffiksi mutta en säälistä Uraliania kohtaan asiaa kertonut.
        Mietin kyllä jo silloin että *huhhuh*...valitsikohan liian kovan palstan (tämän siis)?

        tämä palsta. tai sitten hän ei yksinkertaisesti edes viitsi tehdä mitään. tosin tällainen palsta vaatis melkein ympärivuorokautista vahtimista pysyäkseen siivona. vaikea homma, näkeehän sen tästäki ketjusta, räkytys alko heti vaikka kaveri puhuu pelkkää asiaa.


    • poistettavaksi.

      Palstan aihe on verkostomarkkinointi, johon avauksesi ei liity, joten pyysin sheriffiltä saastasi poistamista.

      • Tiesin jo kirjoittaessani sen kaikuvan kuuroille korville, jos vetoaisin kirjoittajiin. Todistit vain väitteeni. Seriffi poistakoon avaukseni, voit jatkaa trollausta.


      • ..U..
        Tö_Pik_Poss kirjoitti:

        Tiesin jo kirjoittaessani sen kaikuvan kuuroille korville, jos vetoaisin kirjoittajiin. Todistit vain väitteeni. Seriffi poistakoon avaukseni, voit jatkaa trollausta.

        Jokaisella oikeus sanoa mielipiteensä vaikka se olis täyttä p**. Myös sinulla.

        Apina


      • ollenkaan?
        Tö_Pik_Poss kirjoitti:

        Tiesin jo kirjoittaessani sen kaikuvan kuuroille korville, jos vetoaisin kirjoittajiin. Todistit vain väitteeni. Seriffi poistakoon avaukseni, voit jatkaa trollausta.

        Kuulehan tyyppi. Sinä et tiedä minusta mitään. Toistan: ET MITÄÄN. Minä en ole trollannut enkä tule trollaamaan. Huvittavaa, että teit itse juuri sen, mistä muita syytit, eli aiheettoman, asiaan liittymättömän avauksen. M. O. T.


    • Tietäjähkökö?

      Palstaa usein "tukitaan" myös ihan tarkoituksella, siksi, että itselleen tai edustamalleen joukkiolle epäedulliset viestit saadaaan "kakkossivulle" piiloon. 95 % keskustelunavauksista on silkkaa paskaa.

      • menee...

        seriffi ei sitä vaan ole ymmärtänyt!

        t.Erkki Heminkvei


    • keskiviikkobissellä?

      Toki ymmärrän, että palstan moderointia tehdään sivuhommana, mutta tällä hetkellä tämä palsta on 99%:sti täynnä paskaa ja ne harvat jollain tavalla aihetta sivuavat asiapitoiset viestit hautautuvat paskan alle.

      Toisin sanoen, palsta on lukukelvoton ja itsessään täysin turha. Voitte siis samantien lopettaa koko tämän keskustelun osion ylläpidon.

    • Poistopyyntö tuli sinun aloituksesta ylläpito saa tämän sinun aloittamasi ketjun luettavaksi.

      Ennen pääsiäistä keskustelut käytiin 1. sivulla hyvä, kun juuri ja juuri päästiin puoleen väliin avauksissa. Sitten räjähdysmäisesti koko verkostomarkkinointi palsta muuttui! Niin pitkään, kun WinCapita asioista on tiedotusvälineissä uutisia, niin pitkään WinCapita asiat aiheuttaa vilkasta keskustelua täällä ja avauksia.

      En ehdi enempää kirjoittaa, kun pitää alkaa lukemaan viime käyntini jälkeen on tullut yli 350 uutta viestiä olin viimeksi tässä lukemassa viestejä iltapäivällä.

      Yhden viestin poisto vaatii 5 toimenpidettä.

      Mukavaa illan jatkoa sinne!

      • vierasxx

        Poikkeustilanteessa saa seriffikin käyttää järkeään.
        Poista esim kaikki viestit, joihin ei ole vastattu 2 tuntiin. Ei niitä kukaan muukaan lue, jos et sinäkään.


      • Myönnän, etten ole ollenkaan tietoinen siitä, millaisia ja kuinka hankalia toimenpiteitä yhden viestin poisto vaatii. Ja ehkä juuri mainittu julkisuus saa myös aikaan useita samanlaisia ja usein turhia avauksia, joihin kukaan ei ikinä vastaa tai jos vastaakin, ne ovat samanlaista räksytystä ja kuonaa, jota allekirjoittanutkin sai silmilleen. Minua se ei häiritse, mutta ei edesauta palstaakaan.

        Mutta väittäisin silti, että ei palstan nykymeno palvele ketään, paitsi ehkä jo jonkun mainitsemassa tarkoituksessa saada itsensä kannalta epämiellyttävät ketjut "piiloon" kakkossivulle.

        Jotain tarttis tehrä.


      • Järki käteen

        Etkö voisi ilmoittaa asiasta eteenpäin? Kyllä varmasti Suomi24 -johdossakin ymmärretään, että tilanne on poikkeuksellinen ja todella hankala. Pyydä apua. Sano, että nyt et pysty pitämään palstaa luotettavana yksin. Jos eivät välitä niin sano, että minä sanoin! Prkl onhan se kumma, ettei tilanteisiin reagoida niiden vaatimalla tavalla.


      • AdaFlink

        ... Uralin.

        Hyvin olet hommasi hoitanut, sanovat muut mitä sitten sanovatkin. En edes ymmärrä, jotta miten ehdit revetä jokaista viestiä lukemaan ja siten tekemään päätöksen, jotta säilytetäänkö, vaiko eikö. Varmaan aivan hirveä urakka ja ei liene sulla ainakaan vapaa-ajan ongelmia olevan.

        Apulaisen olisit voinu surutta ton suuremman mylläkän ajaksi pyytää.

        Joten kiitti vaan, kun olet jaksanu.

        Ja mitaan ette voi...


    • Heebo

      Niin... Kannatetaan! Kiitos...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6864
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      47
      4552
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3702
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2754
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2441
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1916
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      200
      1428
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1234
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      37
      1032
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      888
    Aihe