Monilla natsijohtajilla

He olivat paraatisivultaan hyviä ihmisiä. Jos joku kertoi heistä totuuden, niin henki lähti - joskus näytösluontoisen oikeudenkäynnin jälkeen - jos oli siitä apua kilven kiillottamisessa.
2172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kommunistinatsit ovat aivan uusi laji maan päällä, laji lienee karannut jostain kloonilabrasta.

Äänestä

Niin että Aatulla oli ilmavaivoja.
Tuleehan sitä vähemmästäkin murhaamisesta.

Stalinilla unettomuutta.

Mutta Churchilliä ei tiettävästi vaivannut vatsanpurut, unettomuus, tupakointi tai siviilipommitukset saksassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oli yhteinen ominaisuus? kirjoitti:

He olivat paraatisivultaan hyviä ihmisiä. Jos joku kertoi heistä totuuden, niin henki lähti - joskus näytösluontoisen oikeudenkäynnin jälkeen - jos oli siitä apua kilven kiillottamisessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu