Suomalainen upseeri pedofiili

Koska juttu käsiteltiin salassa, on syytä epäillä törkeää tytön tai pojan törkeään seksuaallista nussimista. Mikäli poika, niin taakse poistutettu peppuu rankasti.

http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1521044

Kyseessä ollut vielä lähisukulainen, joten kapiaiset tuntee varmaan tapauksen, viheltää.
6370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

?????

Äänestä

tuollaisesta törkeästä rikoksesta ei saa kun ehdollista niinkuin esim.se opettaja joka poikaoppilastansa oli käyttänyt hyväksi.Paljon ankarammat rangaistukset vaan kaikille.Tuollaisesta lapsi ei tokene milloinkaan psyykkisesti.

Äänestä

Laukaus, laukaus, laukaus. Ennakkoa laukkauksiin.

Äänestä

menettää siviilissä! Todennäköisesti kyseessä oli SETAlainen HOMOpedofiili jolla military-fetissi!, paha rangaistus jos vilpillä hankittu sotilasarvo menee.

Äänestä

ressukkaa. Kohdeltiinko reppanaa väärin varusmiespalveluksessa... :D

Ensinnäkin kadettikoulun käyneet (siis oikeat) upseerit käsitellään aina Helsingin hovioikeudessa. Ei siis voinut olla upseeri.

Opistoupseerin ta aliupseerin osalta hänet olisi eritettu virasta ja asia olisi mainittu. Ei siis voinut olla ou tai au.

Kyseessä on siis ollut kuka tahansa varusmiespalveluksen suorittanut mies, jolla on sotilasarvo (jääkäri - vänrikki) ja sen myötä tn. reservin sijoitus.

Sotilasarvon menettäminen on "häpeärangaistus" (vrt. ankarampi muoto kansalaisluottamuksen menettäminen), jota tämänkaltaisissa tapauksissa käytetään. Rikollisilla, varsinkaan tuonkaltaisilla ei ole paikkaa Puolustusvoimissa.

Aloittaja ressukka osoittautui aika aloittelijaksi uutisten lukemisen saralla... :D

Äänestä
  • vaan tarkoituksenhakuinen sivari, vasemmistolainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vankeutta 9.v kirjoitti:

Koska juttu käsiteltiin salassa, on syytä epäillä törkeää tytön tai pojan törkeään seksuaallista nussimista. Mikäli poika, niin taakse poistutettu peppuu rankasti.

http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1521044

Kyseessä ollut vielä lähisukulainen, joten kapiaiset tuntee varmaan tapauksen, viheltää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu