KUMMALLISIN JUTTU KOKO WC:SSÄ

Yksi ehkä kaikista kummalisin juttu koko Wecca jutussa on se että minkä ihmeen takia poliisit, virkavalta tai koko valtiovalta ole lähtenyt tutkimaan tätä juttua jo paljon aikaisemmin? Siihen ei osaa itse Poliisi setäkään vastata.
51044
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikö se nyt ole aika selvää että miksi eivät tutkineet.

Äänestä
  • Jos syynä on se ettei sitä yhtä tiettyä päivää ennen ole tehty rikosilmoitusta, niin täytyy sanoa että huonosti on hommat. Sitäkö tarkoitat?

    Äänestä

pönttöeinarit ei uskoneet varoituksia, eivätkä tehneet rikosilmoituksia aikaisemmin.

Äänestä
  • " no kun
    nää saatanan 18.4.2008 klo 17.30

    pönttöeinarit ei uskoneet varoituksia, eivätkä tehneet rikosilmoituksia aikaisemmin. "

    Nyt kuitenkin juuri nämä pönttöeinarit ovat tehneet rikosilmoituksen ja siksi on tutkinnat päällä! Siis kuten mainitsit niin saatanan pönttöeinarit!

    Äänestä

  • Ei tehnyt itse herra Sisäasianministerio Jouni Laiho tarpeeksi ajoissa tutkintapyyntöä eikä ole tenyt muuten olenkaan tästä asiasta käsittääkseni.Kysykääpäs se miksi ei tehnyt? eikö hänellä virkamiehellä riitä kyvyt!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cassi'o Peija kirjoitti:

Yksi ehkä kaikista kummalisin juttu koko Wecca jutussa on se että minkä ihmeen takia poliisit, virkavalta tai koko valtiovalta ole lähtenyt tutkimaan tätä juttua jo paljon aikaisemmin? Siihen ei osaa itse Poliisi setäkään vastata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu