Missä mennään

tässä uskontojen pokkuroinnissa. Nyt jo pohditaan lääkärien ja hoitajien sukupuolta, jos tulee muslimipotilas. Pitääkö siellä päivystyspolilla olla kaiken varalta molempia sukupuolia töissä, jos sattuu muslimi telomaan koipensa. Haloo!!!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkija ei tekisi erikoisjärjestelyjä maahanmuuttajille/1135235695167
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maastakarkotus olla ihan hyvä vaihtoehto,
jos noin levottomia alkaa vaatia. Tuohon
kun suostutaan, niin seuraavaksi saa kivittää
vaimonsa torilla...

Äänestä
  • Joku kirjoitti, että joku musliminainen oli päiväkodissa vaatinut, että hoitajat eivät saisi pukeutua t-paitaan. Siinä paikassa minä olisi sanonut, että rouva on hyvä ja vie lapsensa muualle.

    Äänestä

Uskovat on hulluja, ahdasmielisiä ja suvaitsemattomia kusipäisiä ääliöitä, jotka vaatii kaikkia muitakin elämään samojen lammaspaimenten ikivanhojen moraalisääntöjen mukaisesti. Siis myöskin muslimit, jotka erottaa noista samanlaisista krisseleistä vain pienen pieni aste-ero.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kössönöm kirjoitti:

tässä uskontojen pokkuroinnissa. Nyt jo pohditaan lääkärien ja hoitajien sukupuolta, jos tulee muslimipotilas. Pitääkö siellä päivystyspolilla olla kaiken varalta molempia sukupuolia töissä, jos sattuu muslimi telomaan koipensa. Haloo!!!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkija ei tekisi erikoisjärjestelyjä maahanmuuttajille/1135235695167

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu