Eilen tuli telkusta Suuri Romani-ilta täynnä hassuttajia, hauskoja, hymyileviä laulajia ja soittajia tosi mukaansatempaavalla rytmillä (Jasmin, Santeri jne), tulipa mieleen, että kera tyylikkäiden naisten tuo kokoonpano olisi ollut rautaa Euroviisuissa erilaisuudellaan ja silti kosiskellut uusien "romanivaltioiden", Romania, Serbiat, Unkari jne kuulijakuntaa! Näin tuumii eka-uivelo. Uusinta olis ehdottomasti paikallaan. Tuli muuten YLE:ltä illalla.
Manne-musiikilla eurovisio
Voittoon2009?
3118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin että niillä romaneilla ei ole kännyköitä joilla äänestää ja ne paremmissa oloissa noissa maissa asuvat eivät romaneja äänestä
Äänestäisin ehdottomasti viisuihin jos olisi näin upeeta tarjolla.Viisuja tulee,osallistukaa? Oli niin ihanaa katsottavaa ja kuunneltavaa.
..tuli katsottua kyseinen ohjelma, oli se oikeastaan tosi nautinto, vähän niinkuin kreikkalaista fiilistä mukana, ihan vois mennä katsomaan itsekkin jos vain täällä päin olis tuollaisia esiintymisiä, no missä? tois puol jokkee :) :)