formatoida eli tyhjentää

matka

compag t-kone miten saan koneen kiintolevyn formatoitua, voinko siirtää kiintolevyn toiseen t-koneeseen ja formatoida eli tyhjentää sen siellä tyhjäksi

2

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on vain

      sitä että pyyhitään tiedostojärjestelmän taulukot tyhjäksi mutta itse tiedostot on yhä palautettavissa sopivilla ohjelmilla!

      Jos haluat sen aidon tyhjentämisen sijasta vain alustaa levyn uudestaan niin formatoida sen jos toisessa koneessasi on vapaana kakkosliitännät kovolle.

      • sivusta en

        malta olla ilmoittamatta että

        "Jos haluat sen aidon tyhjentämisen sijasta vain alustaa levyn uudestaan niin formatoida sen jos toisessa koneessasi on vapaana kakkosliitännät kovolle."

        Kyllä sen voi myös "aidosti" tyhjentää kun se on
        kiinni siinä toisen koneen kakkosliitännässä :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2169
    2. 121
      1465
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      336
      1260
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1175
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1171
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1149
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1099
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      967
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      965
    Aihe