Anneli se jaksaa sotkea kepukansan kuvioita. Meillä sotahevosillakin oli kerran eräs tamma, joka pyrki lauman vetotehtäviin ja olikin jo päässyt sellaiseksi. Sitten se tamma alkoi potkia pahasti yli aisojen ja koko kunnianarvoisan setahevoskunnan mainekin alkoi olla vaarassa tuon törmäilyjen takia. Homma saatiin rauhoittumaan, kun lauman neljä nuorta oria pisti vähän vauhtia.... Nyt syö kädestä ja laumalla ei enää ongelmia. Tämä kokemus välitetään kepukansalle tunnetusti suuripäisten sotahevosten puolelta.
Uskokaa sovussa, että tiedämme asian paremmin. Meillä kun jo pääkin on suurempi kuin teillä!
Anneli - suuri kepukansan johtaja
5
215
Vastaukset
- Aivan
Onko siellä SETAhevoskunnassa se yksi puhevikainen ärrää sortava punapääkin edelleen hoidossa ?
- karjakko
se on.
- hyötyäkin
Joskus se pää on tuntunut olevan täynnä vettä varmaankin niiltä 'vesipetoajoilta', mutta kyllä se iso pääkin voi auttaa selvitymiseen maailman turuilla, kun se pysyy pinnalla jos se vaan on umpipuuta.
- VOITTAJA
no joo, tää on taas tätä hävinneen luuserin vuodatusta. todellisuudessahan MATTI VANHANEN nauttii suuren kansanosan suosiota ja hänen johdollaan Keskusta tulee menestymään loistavasti seuraavissa vaaleissa.
ON TOSIN TOTTA, ETTÄ JÄÄTTEENMÄEN PITÄISI VIELÄ SELKEÄMMIN ILMOITTAA EROAVANSA PUHEENJOHTAJUUDESTA, SILLÄ LIPPOSTA NUOLEVA MEDIA EI TUNNU/HALUA USKOVAN KERRASTA!! - Hoidossa
No ei voi kauhean hyvin sanoa onnistuneen.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889