Pistävän hajuinen valkovuoto

joku sukupuolitauti?

Mulla on ollut aina runsas valkovuoto, mutta nyt viime päivien aikana se on ollut erittäin pistävän ja voimakkaan hajuista. Koskaan ei ole sellaiselta haissut. Voisko olla joku sukupuolitauti mulla?
Ja tämä keneltä epäilen että olisin voinut jonkun taudin saada, niin seksin jälkeen mulle tuli alapäähän pieni ja erittäin kipeä haava? Mutta ajattelin, että se vain johtui siitä että olin loppuseksin aikana ihan kuiva ja jätkä jyyssäsi aika pahassa asennossa.. Että tuskin se liittyy mihinkään tautiin?

Jos menen esim. virtsatestiin, niin selviääkö siinä kaikki taudit? Koska en yhtään tiedä mitä sukupuolitautia pitäisi epäillä..

4

794

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bakteeri vaginoosi. Mene hoitoon tai kestä hajua. Ei selviä virtsatestissä.

      • aloittaja

        pitääkö tälläisessä tapauksessa hakeutua gynelle vai riittääkö ihan terveyskeskus? että tarviiko alapää tutkia vai riittääkö pelkkä kuvaus vaivasta?


      • roair
        aloittaja kirjoitti:

        pitääkö tälläisessä tapauksessa hakeutua gynelle vai riittääkö ihan terveyskeskus? että tarviiko alapää tutkia vai riittääkö pelkkä kuvaus vaivasta?

        mene gynelle. siellä osataan kertoa mikä vaivaa


      • ..................
        roair kirjoitti:

        mene gynelle. siellä osataan kertoa mikä vaivaa

        Epäilen....että on emätintulehdus...."silakanhaju" kertoo sen....=)gynekologi antaa lääkkeet... haju menee muutamassa päivässä ohi....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe