Annan maani tuhoutua onnettomassa puolustustaistelussa "perinteisillä" aseilla ilman kunnon ilmatukea ja kunnon materiaalitoimituksia. Myös kunnon tiedustelu vaatii satelliitti- ym muita hi-tek yhteyksiä.
OTAN mielummin
NATON kuin
7148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
huonontamaan jo muutama vuosi sitten lentokoneidensa yhteystapamenettelyä, että se saatiin sopimaan Naton alkeellisempaan järjestelmään.
"Yksi laadukas viesti on parempi kuin 3 turhaa."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Netiketti
Venäjän taktiikka näyttää olevan Putin nuken varassa. (Siihen liittyy salamurhat ja sensuuri).
Putin ei halua mitään maata maailmassa Natoon.
Putinilla ei ole onneksi mitään oikeutta meillä täällä kotona lännessä, jossa erittäin vahva Nato suojelee kaiken värisiä ihmisiä ja kaikkia mahdollisia mielipiteitä.
USA:han aja tasan omaa etuaan.
Minä toivoisin että luotaisiin yhteiseurooppalainen puolustusliitto. Jenkit pois euroopasta.
Luulisi että euroopassa olisi resursseja luoda vahva sotilasmahti joka nousisi USAN, Venäjän ja Kiinan tasolle. Ei me tarvita "isoa veljeä" kattomaan meidän perään täällä. Nythän eurooppa on käytännössä usan miehittämä.
Tämä on minun toive.
Mutta kai Nato on ainoo vaihtoehto tällä hetkellä...
YK:n pitää myös olla Natossa (USA). Ihmisoikeuksien julistus ja USA:n perustuslaki ovat sama asia.
Tutkimuksen mukaan kaikki venäläiset ovat Naton palveluksessa. Putinkin saa länsirahaa.
Jos haluaa saada pitää antaa.
Suomelta NATO vaatii 6000 sotilasta. Sinä olet yksi lähtijöistä, se on selvää, mutta mistä ne muut 5999?
Suomalaisia taistelee jo Irakissa, vaikkei olla vielä Natossakaan.