Luulen,että neitoni on työtön nuorimies ja pelleilee täällä. Ja luopio.
Riippu maton
ajattelija...
4322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vapaa-ajan tarviketalosta
Riippumatot ja istuinriippumatot,
sekä telineet riippumatoille.
luulet,olen tietääkseni edelleenkin hyvännäkönen nainen,kahen lapsen äiti ja sinkku :)
Neitoni sana johtuu siitä,ku yks mies mua jallitti ja sen puhelu alkoi aina et mitä neitoni,et oisko tää ny selvä asia
>>olen tietääkseni edelleenkin hyvännäkönen nainen,kahen lapsen äiti ja sinkku :)
No sinähän se äidyit itseäs kehumaan jo lähes samalla mitalla kuin Vartiotorniseura itseään:
"”Nämä ovat niitä, jotka eivät ole saastuttaneet itseään naisten kanssa; he ovat näet neitsyitä. Nämä ovat niitä, jotka seuraavat jatkuvasti Karitsaa, minne hän meneekin. Nämä ostettiin ihmisistä ensi hedelmäksi Jumalalle ja Karitsalle, eikä heidän suustaan ole löydetty mitään valhetta; he ovat virheettömiä.” (Ilmestys 14:4, 5)
13 Lisäksi ”heidän suustaan [ei] ole löydetty mitään valhetta”. He ovat tässä suhteessa Kuninkaansa, Jeesuksen Kristuksen, kaltaisia. Täydellisenä ihmisenä ”hän ei tehnyt syntiä, eikä hänen suustaan tavattu vilppiä”" (re s. 202)
Sinä tietenkin voit ihan oikeastikin olla hyvännäköinen nainen (vaikka itse sen julistat), mutta Vt-seura EI VOI IHAN OIKEASTI sanoa itsestään siten, miten tuossa äskenlainatussa kohdassa itsestään julisti.
voisin hyvin kuvitella että neitoni tosiaan on pelleilyä.