SUOMI ON PASKA MAA

Pera

Oikea holhousyhteiskunta. Koko maa on täynnä tyhmiä luusereita.

8

541

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hertta

      Ohoh. Ja minä kun luulin asuvani Suomessa.

      • Pera

        Et vain älyä maan tilaa, koska et ole uskaltanut käydä muualla. Savon murteella et pärjää muissa maissa.


    • WoadRaider

      Koko maa ei ole täynnä tyhmiä ihmisiä.

      Ja jos multa kysytään, niin Suomi on paras maa, missä asua. Jos ei miellytä niin voit vapaasti muuttaa ruotsiin, tai johonkin muuhun hinttari-valtioon.

    • Suvaitsevainen
      • Finlandia

        Mulla ja varmaa monellakii alkaa mennä hermot! Käys vähä Afrikas kattoo miten kehittyneitä ne yhteiskunnat on, et halutaanks me Suomest sellane...!? Se et sä tääl kirjottelet noita pähkähulluja mietelmiäs, nii ei auta mihkää! Mene sinne Afrikkaan auttamaan niitä ihmisiä ja siellä jossain, kun sinulle on sellainen nuori hyvä ilmapiirinen valtio missä on hyvä elää ilman puhdasta vettä, ilman ruokaa, ilman vaatteita, ilman sähköä jne... JA SITTEN KUN OPIT ARVOSYTAMAAN TÄTÄ MAATA,NII TULE TAKASI JA KORJAA OMAT VIRHEES! Jos sä oikeesti haluut auttaa ja olla suvaitsevainen, nii et sä ois täällä omaa kansaas netissä haukkumas ja vouhkaamas.. sä oisit niiden keskellä auttamas niitä, jotka apua tarvii!! Et mietipä mitä arvoja pidät tärkeänä ja miksi ylipäätään voihotat! Kyllä me sen tiedämme että Afrikan maat ja Intia sun muut on köyhiä, ja heitä pitäisi auttaa, mut ei se kuule täällä keskustelu palstalla paljoo parane!


    • Muuallakin käynyt

      Näin sanoo ihminen, joka ei ole käynyt missään, vaan tullut mökkihöperöksi! Kannattaa miettiä mitä elämällään tekee, ettei se kulu mökissä istuen ilman vertailu kohtaa ja oikeaa asennetta elämään - se on mahtavaa!

    • eivät ymmärrä

      vintage-housujen päälle! Uuniin vaan!

      • maa alkaa parantua

        kummasti.

        Tyyli taas on yhtä kuin muoti.. joka on pelkkää jutukutusta.

        Käytäntö sanelee asun kuosit!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      662
      8045
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2315
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2245
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1817
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1335
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1246
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1206
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      863
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      857
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      776
    Aihe