Oikea holhousyhteiskunta. Koko maa on täynnä tyhmiä luusereita.
SUOMI ON PASKA MAA
Pera
8584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ohoh. Ja minä kun luulin asuvani Suomessa.
Et vain älyä maan tilaa, koska et ole uskaltanut käydä muualla. Savon murteella et pärjää muissa maissa.
Koko maa ei ole täynnä tyhmiä ihmisiä.
Ja jos multa kysytään, niin Suomi on paras maa, missä asua. Jos ei miellytä niin voit vapaasti muuttaa ruotsiin, tai johonkin muuhun hinttari-valtioon.
Minä takia suomeen NIMEN OMAAN tarvitaan lisää maahanmuuttajia, jotta saataisiin taas pyörät pyörimään, suomi nuortumaan, ja maan henkistä ilmapiiriä tervehtymään. Suomi tarvitsee uutta, ennakkoluulotonta asennetta:
http://194.100.30.11/suomi2015/suomi2015_2/osaamisyhteiskunta_txt.html
Mulla ja varmaa monellakii alkaa mennä hermot! Käys vähä Afrikas kattoo miten kehittyneitä ne yhteiskunnat on, et halutaanks me Suomest sellane...!? Se et sä tääl kirjottelet noita pähkähulluja mietelmiäs, nii ei auta mihkää! Mene sinne Afrikkaan auttamaan niitä ihmisiä ja siellä jossain, kun sinulle on sellainen nuori hyvä ilmapiirinen valtio missä on hyvä elää ilman puhdasta vettä, ilman ruokaa, ilman vaatteita, ilman sähköä jne... JA SITTEN KUN OPIT ARVOSYTAMAAN TÄTÄ MAATA,NII TULE TAKASI JA KORJAA OMAT VIRHEES! Jos sä oikeesti haluut auttaa ja olla suvaitsevainen, nii et sä ois täällä omaa kansaas netissä haukkumas ja vouhkaamas.. sä oisit niiden keskellä auttamas niitä, jotka apua tarvii!! Et mietipä mitä arvoja pidät tärkeänä ja miksi ylipäätään voihotat! Kyllä me sen tiedämme että Afrikan maat ja Intia sun muut on köyhiä, ja heitä pitäisi auttaa, mut ei se kuule täällä keskustelu palstalla paljoo parane!
Näin sanoo ihminen, joka ei ole käynyt missään, vaan tullut mökkihöperöksi! Kannattaa miettiä mitä elämällään tekee, ettei se kulu mökissä istuen ilman vertailu kohtaa ja oikeaa asennetta elämään - se on mahtavaa!
vintage-housujen päälle! Uuniin vaan!
kummasti.
Tyyli taas on yhtä kuin muoti.. joka on pelkkää jutukutusta.
Käytäntö sanelee asun kuosit!