häntä koipien välissä. No mitäs me siitä kun ei sekään meistä (entisistä asiakkaista), joten mun ja monen muunkin puolesta upotkoon koko SampoDanske. :D
SampoDanske poistuu
lähitulevaisuudessa Suomesta
4536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo, ehkä poistuu, kukapa osaisi ennustaa.
Mainittu firma saisi tehdä myös meille poistumisen helpommaksi, ja palauttaa nettipankkiin tilinlopetuspainikkeen, mikäli sellainen todella äskettäin vielä siellä oli. Tuntuu typerältä mennä konttoriin jonottamaan tuntikausiksi vain sanoakseen: "Lopetan tämän tilin."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000001327&posting=22000000034440410
'
olen siirtämäässä asiani, kaikki pankkiasiani pois sammosta toiseen pankkiin, aika jo varattu. Minulla ei ole mitään intressejä jättää sinne mitään tilejä, siirrän lainojen lisäksi palkkatilin ja säästötilinkin pois (toiv. toinen pankki huolii lainat).
Mutta pitääkö se tosiaan itse käydä ilmoittamassa, että lopettaa tilin, jos tarkoituksena on siirtyä toiseen pankkiin?
Eikö siirtopankki lopeta tilejä sammosta siirron yhteydessä? Jo on takapajuista, jos vaativat vielä jotain allekirjoitettuja lopetuslappuja..
Siirron tarkoituksena kun lopettaa kaikki toiminnot sammosta.
Jos olet antanut valtakirjan uudelle pankillesi, niin ei tarvitse käydä vanhassa pankissa. Uusi pankki hoitaa valtakirjalla kaiken (käsittääkseni).
Itselläni on erilainen tilanne. Olen itse siirrellyt asiani uuteen pankkiin, ja siksi vielä pitää lopettaa vanha tili.
Riittää, kun nostaa kaikki rahat X-Sammosta.Tilit saa olla rasittamassa muutoinkin uppoavaa pankkia.
RATAN pitäisi jo peruuttaa toimilupa pankilta, joka ei toimi!