Eihän tuon Vanhasen toiminnassa ole enää mitään järkeä. Jatkuvat mokailut jatkuvat solkenaan. Uutena mokana on tämä hapuilu Pekingiin olympialaisiin osallistumisessa kun EU ei ole vielä edes sorvannut omaa kantaansa selväksi. Ja kaiken huippuna on uuden naisystävänsä jatkuva tunkeminen lööppeihin. Mertalan tuominen mukaan lauantaiseuran kulisseihin oli kaiken mauttomuuden huippu.
Matti Vanhasen on erottava!
veronmaksaja2
5194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vanhasen on syytä jatkaa. Hänen missionsa on vielä pahasti kesken. Suomi kyllä kestää tällaisina hyvinä taloudellisina aikoina heikon ja tohelon pääministerin sekä huonon hallituksen. Pitää vaan toivoa, että hallitus jatkaa toimettomuuden linjallaan. Silloin ehkä vahinkoja pääsee syntymään myös vähemmän.
Suomen puolueolojen uudistumisessa olen pannut toivoni Vanhaseen ja hän on kulkenut tähän asti sillä tiellä vakaasti ja päättäväisesti, vaikka Jarmo Korhonen ja satraappivetoinen maakuntalehdistö sekä Seppo "Keris" Hietanen haraavatkin vastaan.
Vanhanen tekee kokoomuslaisella politiikallaan Kepua pikavauhtia tarpeettomaksi. Ei maa kahta identtistä puoluetta tarvitse. Vanhasta kehuvat vahvimmin kokoomuslaiset, malttamaton Jaba täällä ja muut sitten vähän muualla. Eivätkä syyttä, omista lähtökohdistaan ajatellen. Toivotaan, että kuntavaalit menisivät Kepun kohdalla vielä pienellä tappiolla ohi, ettei Vanhasta ala reivata pois eli nykyternmeillä saneerata tuotannollisista syistä johtuen.
Matti Vanhasen on siis jatkettava. Hamaan loppu asti. Näin on toivoa päästä Kepusta lähes kokonaan eroon.
Vastahan viime viikolla pääministeri erotit - ja satoja kertoja sitä ennen.
Harakatkin nauraa!
kirjoitteli eräs Matti;-)) "Huultesi väliin" ja "ennen ja jälkeen saunan" ;-)) Silloin nauroi ruotsalaiset, suomalaiset ja harakat;-))
Matin vosu voisi olla puolueen järjestämä ns vahtihavukka Matille;-))
Uuden naisen liimautuminen Mattiin niin lauantaiseuran kuvauksiin kulisseissa vahtien ym , ym, ym aikoina/paikoissa.
Rakkautta ???
Heh heh just joo
kateus on karvasta kalkkia. eiks niin.