Naton toivotaan laajenevan Karjalan Laulumaille, koko Karjalaan aina Ääniselle saakka.
On hirveän tärkeää tukea Natoa yötä päivää, se on miljardikertaa alkoholisteja vahvempi (Venäläiset huorat ovat vain propagandaa).
Emme laita miekkaa tuppeen ennenkuin koko Karjala on vapaa rikollisista ja neuvostojäänteistä. Moskovaa rakennetaan jo täyttä häkää! Hyvä Länsi!
Venäläinen harras toive on päästä Natoon. Totta sekin!
On hirveän tärkeää tukea Natoa yötä päivää, se on miljardikertaa alkoholisteja vahvempi (Venäläiset huorat ovat vain propagandaa).
Emme laita miekkaa tuppeen ennenkuin koko Karjala on vapaa rikollisista ja neuvostojäänteistä. Moskovaa rakennetaan jo täyttä häkää! Hyvä Länsi!
Venäläinen harras toive on päästä Natoon. Totta sekin!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vain Moskovan ja Pietarin ja keskustassa on rattotyttöjä ja liikemeisten hotellit. Moskovasta suurin osa raiskattu ja infra tuhottu! Länsimaisia yrittäjiä ja tavarataloja riittää. Länsiautoja näkee paljon. Minne Ladat on viety Suomesta?
Venäjän suurkaupunkien kaduilla on kymmeniä tuhansia alaikäisiä, jotka pakenevat kotiongelmia, köyhyyttä tai aseellisia selkkauksia.
- Moskovassa katulapsia on virallisten tilastojen mukaan jo 60 000, Slutski sanoi.
Pietarin kaduilla ajelehtii ainakin 15 000-20 000 alaikäistä.
- Sisäministeriön arvion mukaan kotoaan lähtee vuosittain Venäjällä 50 000 lasta, joista vain joka viides palaa takaisin.
Slutski pelkääkin, että kurjistumisen jatkuessa kodittomien määrä paisuu miljooniin.
Vallankumouksen ja sisällissodan jälkeen 20-luvun alkupuolella kodittomia ja orpoja oli maassa kahdeksan miljoonaa.
- Silloin samoin kuin toisen maailmansodan jälkeen valtio ryhtyi tehokkaisiin toimiin toisin kuin nyt, hän huomautti.
Leivän hankkijat
Nyky-Venäjän mullistukset ovat koetelleet perhettä.
- Monissa perheissä kadulla hanttihommilla tienaava lapsi on ainoa elättäjä, Slutski sanoi.
Pahimmillaan lapsi hankki leivänsärvintä prostituutiosta tai pikku rikoksista.
Suurkaupunkeihin on viime vuosina rahan perässä ilmestynyt nuoria kaivosalueilta ja maaseuduilta. Rahapulan ohella vanhempien juopottelu tai huumeiden käyttö, perheväkivalta ja sopeutumisvaikeudet ovat tavallisimpia syitä siihen, että lapsi ajautuu kadulle.
Joukossa on myös hyvin toimeentulevien perheiden lapsia, jotka riitautuvat vanhempiensa kanssa.
- Yhdeksässäkymmenessä prosentissa tapauksista syynä on vanhempien täydellinen kyvyttömyys pitää huolta jälkikasvustaan, Pietarin kaupungin katulapsiprojektin johtaja Aleksandr Fain puuskahti.
Putin TV valehtelee!
”Mitä tarkoittaa että synnytään onnellisten tähtien alla? Onko se paikka, johon voi mennä, jossa olla, josta lähteä ja johon palata? Onko se ihmisiä jotka jaksaa, silloin kun itse väsyy? Elämän tähtimereen kuuluu kirkkaita ja himmeitä tähtiä, mutta kaikkien tähdet ei tuiki yhtä kirkkaina. Naapurissamme Pietarissa asuu monta pientä tyttöä ja poikaa, joiden tähdet ovat himmenemässä liian aikaisin, juuri kun ne olisivat vasta voineet kunnolla syttyä.
Noilla lapsilla olisi koti, jossa he eivät kuitenkaan voi olla. Nuo ihmiset heidän kodeissaan, joiden kuuluisi jaksaa, eivät jaksakaan.Joten nuo pienet tytöt ja pojat saavat kokea pelkoa, turvattomuutta ja väkivaltaa. He kokevat että ainoa tie selvitä on etsiä se "koti" kylmiltä ja vaarallisilta kaduilta. He turvautuvat liiman ja bensan petolliseen syliin, etsien sieltä jaksajaa, joka saisi pienen vartalon tuntemaan vähän lämpöä.
Mutta kylmä jää, ei elävää syliä voi korvata. Noiden pienten lasten täytyy varastaa, kerjätä ja myydä omaa pientä vapisevaa vartaloaan saadakseen suuhunsa jotain syötävää.
Kun väsymys hiipii he käpertyvät likaisiin kellareihin, kosteisiin viemäriputkiin ja yrittävät tehdä koloistaan oman, ennen kuin joku häätää taas pois sammuneiden tähtien taivaalle. Emmekö voisi auttaa yhden pienen tytön ja pojan tähden syttymään, että muutkin tähdet jaksaisi?”
(Annis Pajunen 15 vuotta)
Valtiovallan pitää turvata meidät rikollisen venäläisen mädännäisyyden vieressä.
Venäjää hallitsee nyt "sekurokratia" eli turvallisuuspalvelun miesten valta. Sen edustajien toimintamallit perustuvat vanhaan stalinistiseen perintöön, jonka mukaisesti turvallisuuspalvelun tehtävänä on torjua alati vaanivia sisäisiä ja ulkoisia vaaroja. Putinin hallitus hakee oikeutusta ja tukea toiminnalleen alleviivaamalla Venäjään kohdistuvia uhkia, ja Luukkasen mukaan Venäjä näyttääkin palaavan jälleen totalitarismin tielle, jossa Venäjän hajoaminen pyritään estämään vanhoilla turvallisuuspalvelun menetelmillä. Kaikki länsimaat kuuluvat länsimielisinä Natoon.
Laulu:
Persereikään
(1942, Säveltäjä: Herman Pimplar, Sanoittaja: Molo Tohveli )
Mangerheimi sano: "Nyt sitä lähtään
perse reikään Jäätäriä tähtään!"
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Perse reikään Jäätäriä,
kyllä se siihen panaan,
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Sen joka "pillua" tyrkyttääpi,
äkkiä nikkeli myrkyttääpi.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Perse reikään pippelirautaa,
kyllä ne itte persettä antaa.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Turhaan ne huorat huutaa ja hossuu,
Suomessa ei elä iliman vitun kossuu
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Tulkoon vaikka Rasputiini,
näin sitä käydään Persereikään kiinni.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Onhan se tommonen huora kettu
ennenkin Suomessa teloitettu.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Huora täältä ei löydä kotii,
kaikki ne laitetaan Karjulan kotiin.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Siihen se Mangerheimi kunnia stoppaa,
hevosen perseessä se melallaan hämmentää soppaa.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Mangerheimin hännystelijät pilvistä tippuu.
Suomessa on ne veriset persereiät
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Melalla puhki se jäätärin persen,
Suomessa jäätäri ei kauan haise.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Tunteepa olevansa jäätärin kyssä
Mangerheimin syleilyssä.
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu.
Mangerheimi se hyyräs ja jäätärin otti,
mutta nyt molemmista tehdään loppu
Persereikään persereikään,
persereikään Jäätäriä juu
-------------------------------
Venäläiset pitää erottaa erilleen muista avun tarpeessa olevista, kun leipää aletaan jakaa.
Tarkoitus on vain puuttua ajoissa salamyhkäiseen toimintaan, joka puhkeaa täyteen raivoonsa ilman lännen väliintuloa.
Öljy loppuu ja lopuksi maakaasukin. Ruokaa pitää kaikissa eri vaihtoehdoissa viedä.
Hajoaako Venäjän federaatio?
Onko kukaan miettinyt, miksi Putinin teatterin nimi on Yhtenäinen Venäjä?
Omskin väliaikainen hallitus julisti Siperian itsenäiseksi 4. heinäkuuta 1918.
Mihail Kulehovin johtama Siperian alueellinen vaihtoehto -niminen järjestö ajaa sama asiaa. Järjestö ei ole rekisteröity, koska viranomaiset ovat palauttaneet sen paperit useampaan kertaan selittämättä sen enempää syitä.
Järjestön mielestä Siperian ei pitäisi olla vain Moskovan siirtomaa, ilmaisten luonnonvarojen aarreaitta, jota vastuuttomat moskovalaiset poliitikot ja liikemiehet käyttävän omissa likaisissa valtapeleissään.
Siperialla on kaikki edellytykset käydä kauppaa Kiinan ja Japanin kanssa ilman Moskovan välikättä. Siteet Uralin takaiseen Keski-Venäjään ovat muutenkin heikot. Irkutskissa ja Bratskissa tehtyjen kyselyjen tulokset osoittavat, että 60% vastaajista kannattaa Siperian autonomiaa ja 25% täydellistä itsenäisyyttä.
Gallupissa kysyttiin myös vastaajien identiteettiä. Vaihtoehtoina oli siperialainen, venäläinen ja venäjänmaalainen. Vastanneista 80% piti itseään siperialaisina, ja vain 12% venäläisinä. Määritelmä "siperialainen" yhdistää niin etnisiä venäläisiä, kuin burjaatteja, jakuutteja ja tunguuseja. Kulehov muistuttaakin, että valtaosalla siperialaisista on joitakin ei-venäläisiä sukujuuria. Siperiaan on muodostumassa oma kansakunta, joka Amerikan tavoin eroaa joskus emämaastaan rauhanomaisesti tai sotimalla.
Jos kerran lupasi listiä vihollisiaan vessassa, listiköön! Jos ei riitä vessoja, pitää rakentaa lisää."
omalla reviirillä, älä tue Karjalan laulumaille. Aivan turha esittää pimahtanutta Naton kannattajaa.
Venäjä hajoaa tasavalloiksi
Äänestys päättyi Su Loka 21, 2007 7:04 pm
Venäjä hajoaa kansallisiksi tasavalloiksi 13% 13% [ 5 ]
Venäjä jatkaa nykyisen kaltaisena valtiona, ilman demokratiaa 45% 45% [ 17 ]
Venäjä jakaantuu kolmeen eri sektoriin, aasian, keskivenäjään ja EU:n reuna-alueeseen, jonka pääkaupunki on Pietari 13% 13% [ 5 ]
Venäjästä tulee vaikeuksien kautta demokratia, Putinin jälkeen 16% 16% [ 6 ]
Venäjästä tulee jälleen kommunistinen valtio, johon liitetään entisiä neuvostotasavaltoja 5% 5% [ 2 ]
Venäjästä erotetaan Siperia ja se liitetään Kiinaan. 0% 0% [ 0 ]
Islamilaiset alueet eroaa Venäjästä
Hajoaminen on selkeästi esillä, demokratiaa ei tule
Miksi urheilu valjastetaan taas peittämään slummit ja vankileirit. Moskovan olympialaisia rakensivat uskonnollisen vakaumuksen vuoksi vangitut, kuten nytkin kaikki oli petosta, myös kartat Moskovasta. Älä koskaan luota venäläisten uutisiin, oli ne mitä tahansa, niiden kuuluu myrkyttää ja petkuttaa. Toki ruoka on ollut myrkyllistä, mutta miksi murhatut eivät astu esiin?
hullua Naton kannattajaa!!!