MIELENNOSOITUSTEN AIKA

tai syksyllä.

Kansaa vedätetään parhaillaan keskustaliseen maa-ja metsätalouspolitiikkaan.

Surkuhupaissa oli seurata nykyisen maatalousministerin itkien kertoessa, että EU antaa rahaa maataloudelle sen tukemiseksi ja pitämiseksi kannattavana. Miten niin antaa?
Valehtelua.

Kaikki se tuki jota jaetaan EU-tukena maataloudelle on Suomen veronmaksajilta veroina perittyjä euroja. Yhtään centin centtiä maatalous ei saa muiden maiden veronmaksajilta.

Miksi meitä jatkuvasti uunotetaan Keskustapolitiikkojen taholta? Me olemme höynäytettävää vaalikarjaa.
9237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...toistä. Itse äänestitte riistokapitalistit valtaan, joten turpa kiinni ja nauti.

Äänestä

Siksi mielenosoitus.
Tyätä......phyi!
ja vielä kerran ...phyiii!

Siksi me mielenositellaan.

Phyi....

Äänestä
  • annetaan eväiksi kossua ja tupakkia ja pahnoja vuoteiksi; kohta ei ole työttömiä, vain savuavia talojen jämiä.

    Äänestä

  • mielestä maajussille riittäisi Fiat Punto sen Mersun sijaan siihen kartanolle köllistelemään,kun se kerran verorahoista kustannetaan.

    Äänestä

Kun suomi liittyi eu hun ja tehtiin kaupat ,liittymis sopimuksissa oli maininnat suomen alueellisista tuista.Noissa sopimuksissa meidän sen aikaiset päättäjät muistaakaseni asko uho ja kumppanit sopivat että suomi jaetaan eteläiseen ja pohjoiseen vyöhykkeeseen.Tuon eteläisen vyöhykkeen tuki olisi määräaikainen ja päättyisi vuonna 2007.Kun tuo sopimus tehtiin sinne kirjoitettiin allekirjoitukset suomen päättäjien käsialalla.,eli mustaa valkoiselle.kirjalliset sopimukset ovat yleensä pysyvimmästä päästä ja jos ne menettävät merkityksensä ei mitkään puheet ja sopimukset ole enää minkään väärtti.Nyt todellakin suomalaiset maksavat lompakostaan tuon eteläisen tuen joka on päättynyt sopimuksen umpeuduttua ja me emme nouse barrikaadeille.meille muodostetaan uhkakuvia leivän loppumisesta ja nälästä ja venäjän uhasta ja vaikka mistä mutta kuka on julkisesti huolissaan siitä että kirjoitetut sopimuksetkaan eivät pidä enää paikkansa.Ei ainakaan suomessa.Joka neljäs vuosi kuitenkin pelotellut äänestäjät valitsevat tuon turhamaistakin turhamaisemman poliitikkojen veljeskunnan ja antavat heille valtakirjan jatkaa samaan tahtiin.itse äänestin viimeksi Soinia ja edellisissä pressan vaaleissa velttoa ja jotkut pitävät noita miehiä naurettavina.Mä äänestän mielummin klouniaki ku samoja poliittisia vihanneksia.

Äänestä
  • pitää äänestää pien puolueita sitten nähdään miten käy.päästäänkö eu.sta EROON KOKO ROISTOMAFIASTA EI TUO EU.EI AINAKAAN PELASTA TUOTA METSÄTEOLLISUUTTA SUOMESSA...SITÄ NIIN SANOTTIIN HUUDETTIIN ÄÄNEEN ETTÄ SUOMESSA PYSYY TYÖPAIKKOJA EU.OLI NIIN VIENTITEOLLISUUDELLA NIIN TÄRKEÄ ASIA..NYT TÄYTYY TODETA ETTÄ NE JOTKA PUOLUSTI JA YRITTÄÄ VIELÄKIN...SE PORUKKA PIENENEE KOKO AJAN SUOMESSA..MITÄ NOPEAMIN EU. EROON SITÄ PAREMPI ON SUOMEN KANSALLE..

    Äänestä

vallankumous!! Perustaakaamme punakaartit, kovaäänisimmät johtakoon! Huomenna jaetaan kiväärit, niille joille jää pistoolit olkoot upseereita!! Ottakaamme kunnolla turpiin, kuten 1918!!

Äänestä

Tuottajalle kuulu jääneen pieni osa vaa. Onko maitokin pörssissä ?

Äänestä

auta. Niillä on ne kodinturvajoukotkin. Miksikähän ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TÄNÄ KEVÄÄNÄ kirjoitti:

tai syksyllä.

Kansaa vedätetään parhaillaan keskustaliseen maa-ja metsätalouspolitiikkaan.

Surkuhupaissa oli seurata nykyisen maatalousministerin itkien kertoessa, että EU antaa rahaa maataloudelle sen tukemiseksi ja pitämiseksi kannattavana. Miten niin antaa?
Valehtelua.

Kaikki se tuki jota jaetaan EU-tukena maataloudelle on Suomen veronmaksajilta veroina perittyjä euroja. Yhtään centin centtiä maatalous ei saa muiden maiden veronmaksajilta.

Miksi meitä jatkuvasti uunotetaan Keskustapolitiikkojen taholta? Me olemme höynäytettävää vaalikarjaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu