täällä Riihimäellä toimii ?? Kun en ole aijemmin edes kuullutkaan !
Kertoisiko joku mistä tässä on kyse ?....!
Kertoisiko joku mistä tässä on kyse ?....!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000034673681
tämä uusi 0-1800 jengi,muuta kuin jättämällä varpaitaan ,pyörivän takarenkaan,pinnien väliin ?
Olisiko uusi jengi keskittynyt enemminkin postimerkkien keräilyyn ja lajitteluun ?
tämä mikään arvuuttelupalsta tai kyselypalsta ole..
Maailman menoa
Keskustele päivänpolttavista kotimaan ja ulkomaan uutisista.
persuuksia pidätyssellissä!
Hyvä ja ajankohtainen uutisaihe!
Täällä vain luikertelee näitä: " ei tänne saa kirjoittaa-" tyyppejä aamusta iltaan,jotka opaskyltit käsissä ja kainaloissa viittoilevat kuin kärpänpyytäjät kevät hangilla !
ihmiset on kyllä ei ihan vähääkään ukona noista asioista sillon mielestäni ei pitäs kommentoida asioita!! eikö näin aikuiset ihmiset?? ase kauppoja?? voi hittolainen sun juttuja mistä moinen keksintö??
Tää, 0-1800-JENGI, on ostanut Bandiitoseilta aseita. Ja siitä syntyi kärhämä, joka ei sovittelematta laantunut. Ja koska on tunnettua että eräillä on ilmaisu kyky kyvyn kantimet, hieman heikossa jamassa. Kun on kenties liikaakin tullut viinaa vedetyks. Ja aina ollaan kännissä, ja solumyrkky tekee tehtävänsä kaverin kyvyssä tilanne sanoilla, ja oikealla asenteella Hallita.
Bandiitos on enemmän oikeassa tuossa tilanteessa. Sillä muutoin asia oltais hoidettu puheen avulla. Asialla oli pari kovaa kaveria, jotka tykkäs ilmaista asiansa aseilla. Lopullinen kanta on se että jos leikkiin ryhtyy. Niin täytyy osata noudattaa oikeita periaatteita. Ja olla tarpeeks fiksu, että kykenee ilmaisemaan itsensä neuvottelu tilanteessa, ja hallita agressionsa, ettei tartu aseeseen, sillä siitä vie tie vankilaan, aivan varmaan.
Olen aikaisemminkin kertonut teille aikeeni perustaa kunnollinen porukka. Joka koostuu pelkästään puhdas verisistä Suomalaisista. Ja tälläiselle älyttömyydelle, me vain naureskellaan. Sillä typerysten jengit harvenee Suomessa. Aseita on ollut aina pirtin seinällä roikkumassa. Ja terve kansalainen ei oo kokenut sitä mitenkään uhkana, isännän talossa vieraillessa. Sillä pyssyt kaikenlaiset on intohimo monella miehellä. Ja oikeanlainen valmius käyttää asetta, on osoittautuva Suomen lujan asenteen, ja puolustus tahdon ilmaisu voimaksi. SAATANA! ETTÄ ERÄÄT ON TAUKKEJA, KÄSITYKSISSÄÄN. KUN SUOMALAINEN MIES MÄÄRITELLÄÄN PSYKOOTTISEKSI, TÄSTÄKIN ASENTEESTA. KYLLÄ MUT SAA VANGITA, JOS AIKEENNE TOTEUTUU LAIN VOIMALLA. MUTTA PAREMPI SIIS PYSYÄ ETÄÄLLÄ, SILLÄ SOON ALKAA RÄHISTÄ, JOKAINEN KUNNON KAVERI. JOTA ERÄÄT HEIKOT KOITTAA, JO ASENTEESTAAN TUOMITA. PERKELE! MÄ HALLITSEN AINA SANANI, JA ASENTEENI. JA LYÖN TEIDÄT JOKA KERTA DEBATISSA. JA SEN PUNNITSEE AMMATTI TUTKIJAT, JOTKA ON JO ASIALLA. SALUT
vitun lukivammanen apina. hiplaa ittees siellä sängyn alla äläkä tule koskaan mun eteen. mä paskannan pelkällä ajatuksella tollaset hiiret kumoon.
Vaikka ikäni täällä asunut. Tuli ihan puun takaa tommonen numeroyhtistelmä.
riihimäeltä olen myös ja en ole koskaan moisesta jengistä kuullutkaan.
toisaalta voi olla, että pitävät tarkoituksellakin matalaa profiilia.
Kaikki tähän ketjuun kirjoittaneet ovat väärässä.
Kysymyksessä on Eniron tytäryhtiö sisarfirma joka vastaa numerotiedusteluihin.
Kerrankin %-pojat rehellisellä asialla.