Matti Vanhanen sanelee

yksityisyytensä.

"Pääministerin suhde julkisuuteenkin on mutkallinen. Hän ei halua muiden ministereiden tiedottavan keskeneräisistä asioita. Näkemys ei sovi yhteen demokratian avoimuusvaatimusten kanssa.

Yksityiselämänsä rajoja Vanhanen hakee oikeusteitse. Ankaran rajaavan linjan kanssa on ristiriidassa, että Vanhanen näyttää tuovan naisystävänsä aika tuoreeltaan mukanaan julkisuuteen. Niin kävi Susan Ruususen kanssa ja samoin hän menettelee uuden naisystäväänsä Sirkka Mertalan kanssa.

Viikonvaihteessa Vanhanen tuli Ylen aamu-uutisten mukaan Pasilaan Mertala matkassaan. Seuralaisensa kuvaamisen hän kielsi kuitenkin tiukasti.

Ihan kuin pääministeri eläisi omassa maailmassaan omien sääntöjensä mukaan. Muiden sopii sitten sovittautua niihin raameihin".

http://www.satakunnankansa.fi/teema/yhtakkiset/4036391.shtml

On meillä hauska setä, tuo setä päämies, kun hän menee torille on näky komea. Kas näin tässä tyttö ja tyttö yksityinen näin.

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olevansa

      maailmanpoliittisesti niin tärkeä kun on pienen suomen pääministeri. Toi suuruudenhulluus alkoi kun Lipponen vaati itselleen panssariauton koska oli olevinaan maailmanpoliittisesti niin tärkeä tekijä.

    • omituista

      jos Vanhanen ei kulkisi yhdessä uuden naisystävänsä kanssa, mutta
      jokaisen pitää saada määritellä yksityisyytensä rajat.
      Pääministerinkin.

      • avasi..

        itse ovet yksityisyyteensä Suomen oloissa varsin avoimiksi ja nyt hän yrittää raastuvassa korjata omaa virhettään.


      • ennakkotapaus
        avasi.. kirjoitti:

        itse ovet yksityisyyteensä Suomen oloissa varsin avoimiksi ja nyt hän yrittää raastuvassa korjata omaa virhettään.

        siitä, miten pitkälle haaskamedia voi mennä ihmisten yksityiselämää riepotellessaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2180
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2084
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1829
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1509
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1407
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      562
      1194
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1011
    8. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      945
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      945
    Aihe