Näin voitat lotossa

LottoPotti

Toisin kuin kaikki luulevat, lotossa voi voittaa käyttämällä oikeaa taktiikkaa. Siitä on laadittu jopa opas. Aluksi olisi hyvä tuntea tilastotieteen perusteita hieman.
Aluksi tulee ottaa sata viimeisintä lottoarvontaa ja tutkia eri numeroiden esiintymiskertoja. On yllättävää, että tietyt numerot esiintyvät useammin kuin toiset. Siitä vaan numerot matriisiin lottoamaan. Voittoa ei voi estää.
Yritän itse kehitellä lottokonetta ja voin koneen valmistuttua konsultoida ihmisiä numeroiden suhteen. Toki palkkiota vastaan.

6

2037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pellava

      itse voittanut systeemilläsi.

      • LottoPotti

        En ole vielä voittanut mitään, mutta vielä on liian aikaista analysoida sitä, koska järjestelmäni ei ole valmis.
        Sanotaan, että about kesäkuun arvonnoissa alkaa napsahdella suurempia potteja meikäläiselle.


    • ------

      esiintyy vähän useammin kuin toiset.
      Mutta siihen lottorivin seitsemän numeron jouk-
      koon tulee myös niitä harvemmin esiintyviä nu-
      meroita.
      Eli et voita jos veikkaat pelkästään
      "suosikkinumeroita."

    • asdfasdfasdfasdfasdf

      lol, on teitä joka junaan...

    • calculaattori

      on kaksi tapaa voittaa lotossa.

      Kevyt ja raskas...

      Kevyt.

      Tee yksi rivi lottoa, joko kestona moneksi viikoksi tai sitten netin ikipeliksi.

      Uusi riviä 1530937 viikon ajan. Tällä tapaa voitto tulee mahdollisesti n. 295 vuoden kuluessa


      Raskas tapa on se, että ostat 15380937 riviä kerralla, se maksaa nykyhinnalla n. 12 miljoonaa euroa.

      Kevyempi tapa o varmaa sellainen josta ei jää kiinni kioskilla tai nettipelissä... toisella tapaa voi tulla jo pieni ongelma.

    • jälleen kerran

      Voi juma näitä pellepelottomia. 100 kombinaatiota ~15000000 joukosta on ~0.000666 prosenttia. Ja tällä määrällä se joku tahtoo tehdä tilastotiedettä. (analogia sulle osta pullo viinaa, jossa on yhtä paljon alkoholia. Kuinka monta pottuab saat ostaa, ennen kuin känni iskee ?) Voin kertoa sulle uutisen ihan ilman tilastotiedettä. Kaikki numerot tulee esintymään keskihajonnan puitteissa tasan yhtä useasti. Sulle ei ole tuon taivaalllista hyötyä tosta, koska kukaan ei kerro milloin ja mihin kohtaan tietty numero pompsahtaa milläkin arvonnalla. Tee ikiliikkuja, niin olet yhtä hedelmällisellä maaperällä. Ainoa taktiikka ikinä voittaa on säästää ne rahat ja ostaa vaikka sixpäkki noilla rahoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5140
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      124
      1643
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1479
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      50
      1406
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1205
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1110
    7. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      999
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      827
    10. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      16
      827
    Aihe