Elisa sensuroi TOR-Verkon käyttöä!

Elisa aloittanut poliisival...

touhut ja yhteydestä pitää vielä maksaa, ja vitut, maksut loppuu hyvin nopeasti!

Toisaalta ei tarvi ampua puskasta enää, se etu
fasismista on.

1

737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      "Anonyymipalvelu Torin esto liitettiin Suomi24:ään 9. toukokuuta 2007."

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi24

      "Torin ongelmana pidetään sitä, että monet ihmiset käyttävät sitä myös kiusantekoon. Hyvänä esimerkkinä tästä on Wikipedia, joka on joutunut vandalismin takia estämään lähes kaikkien Tor-käyttäjien muokkausoikeuden, haitaten täten myös hyväntahtoisia Tor-käyttäjiä. Lisäksi useimmat exit nodet estävät liikenteen SMTP:n käyttämään porttiin 25 estääkseen Torin käyttämisen spämmäämiseen. Hyvällä ei myöskään katsota jos käyttäjä käyttää suhteettoman suuria määriä kaistaa, sillä useimmat palvelimet ovat vapaaehtoisten omilla rahoillaan ylläpitämiä.

      Tor-verkkoa käytettäessä tulee huomioida, että exit node -reitittimet näkevät kaiken liikenteen salaamattomana. Eli jos esim. luet sähköpostisi Tor-verkon läpi käyttäen salaamatonta protokollaa, näkee exit noden ylläpitäjä käyttäjätunnuksesi, salasanasi, sekä sähköpostiesi sisällön.

      Englanninkieliseen Wikipediaan on liitetty Tor-ohjelman esto. Suomi24:ään liitettiin Torin esto 9. toukokuuta 2007."

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Tor_(ohjelma)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4568
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      152
      3546
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1014
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      862
    Aihe