Mikä meni kasvatuksessa pieleen, kun pojastani tuli kommunisti (ateisti)?
Poikani on kommunisti
Bileam
17796
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
päähän. Syytä itseäsi.
sulle vajaapäiselle ettei ateisti ole sama asia kuin kommunisti, vieläkään.
kyllä se on sama asia
kyllä ole.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kommunismi
ja
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ateismi
vajaapää olikin osuvampi nimitys kuin osasin aavistaakaan...
Reps lol XD
oli tarkoituskin:)
Ei nyt tullut ihan selväksi että tuliko hänestä kommunisti vai ateisti? Jos hänestä tuli ateisti niin mitään ei mennyt pieleen. Tai sanotaanko näin että kasvatuksesta huolimatta pojasta tuli hyvä ihminen. :)
lapsuudessasi oli sellaista, että sinusta tuli uskovainen?
pedofiilin uhri. Sellainen jättää jälkensä:(
Itse kannatan 15% kiinteää verotusta, sekä palkkaverotukseen että pääomaan ja alv:een. Lienee tarpeetonta lisätä, että yritysten ei pitäisi maksaa kirkolle. En siis liene kovinkaan kommunisti.
Se, ettei poikasi usko johonkin jumalaan, osoittaa hänen olevan oikeilla jäljillä.
Ylipäätään, kommunisti/uskis on aivan käsittämätön vastakkain asettelu.
tarkoittaa ihmistä tai eläintä(esim. kissa), jolta puuttuu jumalausko ja tarve olla jonkun näkymättömän orja.
kommunismi on jotain ihan muuta..
on yhteiskuntajärjestelmä ja poliittinen aate. Ei ole toteutunut vielä missään.
Usko on uskomista jumalolentoon ja siihen on sitten ympätty politiikkaa sekaan, jolloin siitä on tullut uskonto.
Kissa ei taatusti alistu kenenkään käskytettäväksi. Huomaan sen kukkasistani (säälittävässä kunnossa) ja sohvastani.
kävi evlutku aivopesuperuskoulun ja armeijan. Moisesta rääkistä ne Bushit, Hitlerit ja Stalinitkin ovat syntyneet.
Saudi-Arabiassa hänestä olisi tullut muslimi. Täällä lukutaitoprosentti on suurempi.
Kivaa jos pojastasi tuli kommunisti, minä en ole ikinä törmännyt oikeaan kommunistiin. Kaikki tietämäni kuuluisat "kommunistit" ovat vain olleet kommunismin nimissä riistoa harjoittavia paskoja. Paitsi ehkä Marx.
olit liian tyhmä! Jos luulet, että ateismi = kommunismi, niin varmaan meni moni muukin asia ihan sinne itteensä. Poika näyttää kuitenkin selvinneen todella hämmästyttävän hyvin sinusta.
Tullut kai äitiinsä.