joita ei koskaan ole tuotu kokoomusryhmän käsiteltäväksi. Hakola käy kuntavaalikampanjaa ja rikkoo "piirin luvalla" kokoomuksen sääntöjä. Vanhat spurgut jyllää kokoomuksessa !
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Leppä-aho eroaa spurgukohun vuoksi kokoomuksesta/1135235947779?ref=rss
Hyi helvetti mikä puolue !
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Leppä-aho eroaa spurgukohun vuoksi kokoomuksesta/1135235947779?ref=rss
Hyi helvetti mikä puolue !
Vastaukset 2
Vanhimmat
kykypuolueen pojat oppositiossa, kun ei polla kestä. Meillä muillakin olisi parempi olla.
Todellinen kykypuolue.
Ja 99% tyytyväisiä Kataiseen. Hm.
Leppä-aho arvosteli maanantaina useita tunnettuja kokoomuspoliitikkoja, kuten Juha Hakolaa, Jan Vapaavuorta ja Ben Zyskowiczia.
Hakolaa ja Vapaavuorta hän moitti varsinkin vanhoista rattijuopumustuomioista, joita hänen mukaansa ei koskaan tuotu kokoomusryhmän käsiteltäväksi.
Erityisen katkera Leppä-aho on Hakolalle, joka on Suomen pelastusalan keskusjärjestön hallituksen puheenjohtaja. Hakola tuomitsi Leppä-ahon viime viikolla antamat lausunnot osin ala-arvoisina.
Leppä-ahon mukaan Hakola käy kuntavaalikampanjaa ja rikkoo "piirin luvalla" kokoomuksen sääntöjä.
Leppä-aho oli vielä aktiivisesti mukana Hakolan eduskuntavaalikampanjassa. Kansanedustajaksi valittu Hakola puolestaan tuki vaalien jälkeen Leppä-ahon valintaa pelastuslautakunnan johtoon.