valuu siemenet punttiin kun näen isä aurinkoisen.
Kommunismi fetisismi
Sairaalloista
5144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos on sairasta haluta parannusta epäkohtin ja niiden syihin niin mikä sitten ei ole sairasta, toveri nuijapää?
Kommunismi parantaa tuon epäkohdan poistamalla ei-kommunismin.
Toistaiseksi on poistettu 100 miljoonaa ei-kommunistista epäkohtaa, mutta jostain syystä epäkohta ei vain näytä korjaantuvan.
Kuinka monta kommunismin tiellä olevaa epäkohtaa eli ei-kommunistia kommunistit ovat vielä valmiita poistamaan?
Tiedän mihin vääräällä argumentin tapaisellasi viittaat, mutta olet siinäkin väärässä. Asiasta on tehty luotettavia tutkimuksia mm. Suomen akatemian taholta ja tulokset ovat murskaavia väittämäsi kanssa.
Olet siis pelkkä kapitalistien sätkynukke ja typerä äänitorvi, jos en sanoisi vallan torvi.
Kommunismi eli "yhteisöllisyys" ei ole koskaan poissuljettu vaihtoehto, mutta riisto eli yksilökeskeisyys sitä on.
MOLSKIS!
Onko Herra HR keskustelu silloin järkevää, kun ainoa vastaus on:Toveri nuijapää, siellä puntissasi? Oletteko Te HR LAHOPÄÄ ilman hiventäkään sellaisesta erittelyrauhasesta kuin AIVOT?
No sinähän voit vastata miten mielit, mitäs sitä rajaamaan. Minun arvoituksessani kysymys mihin vastasin sai arvoisensa vastauksen.