KOKOOMUKSEN PARADOKSI

Jäbä.45

Se onkin parempi teettää gallupit vain omasta puolueesta, jotta saadaan itseä miellyttäviä tuloksia, vai mitä?

Paradoksaalista tosin on, että Katainen sai huippulukemat puolueväeltään erottaessaan mm. Ike Kanervan ja kuitenkin Kanerva sai samalta puolueväeltä yhtä lailla liki sadan prosentin kannatuksen! Siis mitä? Eikö Kanervan arvosanaa syö ihkun Kanerva erottaminen? Tai eikö Kanervan arvosanaa ulkoministerinä syö "puutarhan kunnon utelu" halvalhkolta seksisutturalta?

Onko Kokoomus meidän ikioma Pohjois-Koreamme, jossa kaikki selitetään parhain päin ja jos tiukka paikka tulee, kaivetaan Ben naftaliinista selittelemään ruskea siniseksi?

On se tietysti hyvä, että edes puolueen sisällä ylläpidetään kynsin hampain siloista julkisivua.

4

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jäi.....

      sadasta prossasta kataisen kannatus, se yksi huonompi oli Kanervan antama?

      Ja Kanervahan on erittäin hyvä työssään ja tässä mitatiin sitä, ei tekstareiden määrää!

    • Ihan vaan tiedoksi

      Samanlaisen tutkimuksen MTV3 teki kepusta.

      • Kuka puhui tilaajasta

        Ei kukaan

        Mutta ihän se Nykänenkään aina saanut onnistumaan kahta hyppyä yhtäaikaa.


    • pienen eliitin sisällä, muuten

      voisi olla huomattavan surullista luettavaa onnistumisesta. Kun kysyy vaan siltä pieneltä joukolta joka on asiasta hyötynyt, tietysti saa positiivista palautetta ;) Noinhan se politiikassa menee ;) Demokraattisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2150
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2053
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1822
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1498
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1404
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      558
      1181
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1005
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      942
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      936
    Aihe