Muistan aina sen lauantai-illan: pääni meni aivan sekaisin enkä millään meinannut uskoa, että nyt tuli täysosuma. Vaimon kanssa katsottiin moneen kertaan kuponki ja olihan se oikein! Hypimme ja möykkäsimme niin, että seinänaapurit varmasti kuulivat.
Sinä yönä ei paljoa unta saanut ja sunnuntaina mietittiin mitä rahoilla tehtäisiin. Mieli meni välillä maahan, koska en uskonut, että olimme oikeasti voittaneet.
Maanantaina menin normaalisti aamulla töihin, mutta poikkesin "omalla asialla" eli Veikkauksella, koska näin isoa summaa ei nosteta kioskista.
Nyt monen mutkan ja maahtavan vuoden jälkeen on ikävä todeta, että olen eronnut ja veloissa! Sijoitukset, oma firma, veneet talot yms. investoinnit menivät mönkään ja toivat paljon yllättäviä kuluja.... Kaikki nuo rahat ovat siia menneet, ex-vaimolla taitaa olla osa jäljellä. Työelämään on vaikea päästä kiinni, kun on ollut monta vuotta pois sieltä. Lisäksi terveys on menyt huonompaan suuntaan kiitos alkoholin ja ruoan.
Nykyään kadun sitä, että lottosin. En ymmärrä miksi ihmiset haaveilevat lottopotista. Normaali-ihmisen elämä ei kestä lottopottia!
Voitin lotossa 3.1 miljoonaa v. 2006
10
4561
Vastaukset 10
- ...
Pyydä iltistä tekeen susta juttu: "Lottovoitto pilasi elämäni" - ehkä ne maksaa tonnin pari.
- väärin meni
Vuonna 2006 arvottiin 3,4 ja 3,5 ja 4,3 miljoonan potit. Loput olivat pienempiä.
Koita ny ees tsekata oikea summa ennenku keksit satuja. Tai sit sä oot hukannu 400.000 - 500.000 johonkin, ehkä ne on sohvatyynyjen alla?- VAMMAINEN797
Voitin kerran 100000 euroa ja ostin Derbin ja sitte meni kaikki rahat
- meikäläinen tässä
.."2006" voitit ja menit normaalisti töihin.
.."mahtavan vuoden jälkeen"....
.."Työelämään on vaikea päästä kiinni, kun on ollut monta vuotta pois sieltä"...
tsekkaa nyt ensit omat kirjoitukset ennenkuin painat lähetä- selitys
Tuohan on hyvä selitys jos on ollut pari vuotta työttömänä. "Voitin lotossa ja tuli vähän kierrettyä mualimoo!"
- hymyssä suin. :)
Kyllä sulla välähtää, oletko kenties kirjailija ?
Minä ihan kadehdin sellasia ihmisiä jotka pystyy ihan noin vaan keksimään jonkun tarinan.- niin tarina?
Ihan hyvin tuo voi tottakin olla.
- lottoo lottoo
LOTTO ON KUSETUSTA!!!! TUNNETTEKO KUKAAN KETÄÄN JOKA ON OIKEESTI VOITTANU LOTOS....KELATKAA NYT ITEKKI!! TOIKI KAVERI ON MESSIS VALTION KUSETUKSES!!! HAHA..
- nnnnnuu
puhuu paskaa!jos olis lotossa voittanu niin ei varmaa kirjottelis missään suamikaksneloses
- nukkumatti.
...ja sitten sinä heräsit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64791
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511693Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551