"Minulla on loistava työkaveri, jonka kanssa olemme olleet usein isommassakin porukassa viihteellä, ja aika usein se päättyy siihen, että joko hänen tai minun aloitteesta päädymme samaan sänkyyn. Isoin ongelma on se, että hän on ollut jo monta vuotta kihloissa. Mitä pitäisi tehdä? Onko tämä ihan toivotonta" ?
http://www.iltalehti.fi/sofiansohva/200804297553625_ss.shtml
Minusta se ei ole ongelma, mikäli muistatte muistte ehkäisyn !
Työkaverin kanssa
4
201
Vastaukset
- kaikille...
Minullekin on aina toinen ihminen ollut pelkästään vain esine, ja siksi olenkin yrittänyt käyttää häntä hyväksi kaikella mahdollisella tavalla. Katson, mielestäni aivan oikeutetusti, että hän(se) on luotu nimenomaan minun omia tarpeitani varten.
Ihmissuhteissa pyrin aina asettumaan 'kolmanneksi pyöräksi', silloin, jos huomaan joidenkin virittelevän jotain kahdenkeskeistä. Pyrin rikkomaan heidän orastavan suhteensa, koska se joka tapauksessa joskus päättyisi tuhoon. Käytän siis valtaa, mutta naamioin sen inhimilliseksi toiminnaksi....
Nyrkkisääntö, minkä olen imenyt ympäristöäni(liberalistinen yhteiskunta) tarkastelemalla kuuluu: Minä olen ensin. Minulla on oikeus. Minulla on valta.- tarpeitani
suureen romantiikkaan ja hellyyden tarpeisiini.
- kansanedustajilta ..
Kun siellä eduskunnassa on sitä seksuaalista ahdistelua ja ukkomiehet juoksevat ihan julkisesti vieraissa.
- kolleegoilta
koska muuten juttu saattaisi päätyä Hymyyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949