jossa pahoitellaan asiakkaille niitä hankaluuksia joita SAmpopankissa on?
Mua vähän rupes naurattaan...ai että nyt pyydellään oikein kirjeellä anteeks kun tili ja asiakkuuskin on jo loppunut eikä ole enää mitään tekemistä koko pankin kanssa. :D Mua turhaa enää lähestyä kirjeellä kun tilinkin lopetin jo hyvän aikaa sitten.
saiko muutkin ENTISET sampopankin
11
1063
Vastaukset
- Adalon
Sain minäkin ja kumppanikin sai.
Ja molemmilla tilien lopetukset tosiaan onnistuivat ja erikseen varmistettiin, että asiakkuus on loppunut pankkineidin kanssa asioidessa.Pankkivirkailija oli oikein vilpittömän iloinen "nyt on kaikki lopetettu!". Ensin mietin, että olipas kornia, mutta kun olen enempi lukenut noista Sampo Pankin ongelmista, en enää ihmettele yhtään. Kerrankin tilinlopetukset onnistuivat ilman ongelmia.
Kyllähän noita tunteisiin vetoavia lappusia voi lähetellä. Minä tunnen kovasti empatiaa Sampo Pankin työntekijöitä ja johtoa kohtaan.
Rahat silti ovat ja pysyvät muualla, ja rahaliikennettä hoitaessa pyrin järjestelmällisesti väistämään Sampo Pankissa olevia tilejä, sitä ei minkään sortin hempeily muuta miksikään. - danpo sux
Vaikka pankki on höylännyt käyttämättömän tilini pakkaselle..
- kirje
anteeksipyyntöjen kera. No, itsekin olen jo varannut toiseen pankkiin ajan, en aio tota sampon paskatouhua enää katella. Vievät rahoja tililtä mielivaltaisesti eikä mitään vastausta saa mihinkään, kun yrittää saada selkoa siihen, missä ne rahat ovat.
- kehtaavat häiritä
huh
- asiakkaan arvostusta
kirje tuli ja kovin oli heikkoa tekstiä,
jos ajatellaan vähänkin heikkonäköisiä, vanhuksia ja varsinkin värisokeita,
naapurini ei pystynyt lainkaan lukemaan.
Kirjeen tekstin laatu kuvastaa hyvin pankin laatua nykyään.- suttua
Tekstin laatu on tosiaan surkeaa. Painojälki käsittämättömän suttuista.
Danske bankkissa ei selvästikään ole vielä kuultu sellaisesta perusasiasta, että jos tekstin tarkoitus on herättää tai painottaa luottamusta, niin myös tekstin ulkoasun pitää sitä viestittää.
Mitkään luottamusvakuuttelut ei auta, jos tekstin laatu juoruaa, että painotyö on annettu firmalle vain ja ainoastaan hintaa katsoen. Kertoo paljon, mikä arvo vastaanottajalle annetaan.
Tanskalaiset ovat ilmeisesti tottuneet noin surkean painojälkeen ja se on heille ok, mutta me entiset tai nykyiset (jos heitä vielä on:) sampolaiset olemme tottuneet aika paljon parempaan laatuun myös tässä asiassa. Olisko tässä taas yksi asia, jota ei ole osattu ottaa huomioon?
Voisi lyödä vaikka vetoa, että Sampo Pankin johtokin hiljaa mielessään ajattelee kirjettä katsellessaan, että laatu ei ole lähellekään samaa kuin ennen ja tästä ei asiakkaat hyvää tykkää.
Kirje on kontakti asiakkaaseen. Suttuisella kontaktilla pankki osoittaa asenteensa asiakasta ( = Danskelle massaa, ei yksilöitä ) kohtaan. Tämä laatu saa niille kelvata - eiköhän se tuossa ole pähkinänkuoressa... kaikessa.
- Ämpäriperuna
Eipä ole tullut viestejä, ei edes ole tullut yli kuukauden odottamiani tositteita tilin lopetuksesta, jotka luvattiin kotiosoitteeseen.
- ei ole tullut kirjettä
Kai sitten vihjasivat että pitäisi vaihtaa...
- tilin
Huomasin sen itse, että se kirje tulee vasta sitten kun lopettaa sampopankin tilin!!!!
- Juhajii
tilin kirjoitti:
Huomasin sen itse, että se kirje tulee vasta sitten kun lopettaa sampopankin tilin!!!!
miksiköhän sitten minulle tuli moinen? En ole tiliäni lopettanut, enkä aio lopettaakaan, jostain kumman syystä lienen yksi niitä harvoja, joilla nettipankki on toiminut koko ajan moitteettomasti, eikä muitakaan vaikeuksia ole ollut!
- surkea esitys
turhaa laittavat postia, ei auta enää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945