Moi! Olen täysiverinen Punikki nuori.Minua hämmästyttää Ilkka Kanervan tekstivietit todella paljon.Taitaa Porvari hallituksella mennä todella alamäkeen tämä politiikka?? Eipä ole Demarien aikna ikinä ollut mitään tälläistä vastaavaa.Meillä Demareille menee senverran paremmin nykyään.Olisi saanut se Ilkka Kanerva vain erota virastaan olisi ollut sille miehelle ihan oikein vai mitä mieltä Kokoomuslaiset olette??Minä olen ollut vasta vähän yli vuoden varran mukana politiikassa oman paikkakunnan työväin puolueeseen liityin jäseneksi vasta 1.1. 2007 Mutta silti jotakin tiedän politiikasta että pientä rajaa teillekin Kokoomuksen porukka.Taitaa se Ilkka Kanerva olla vähän viti päästään??Mutta minkä sille mahtaa?? Eipä sillä Jyrki Kataisellakaan ole pullat hyvin uunissa eipä ei.Petti se Jyrki boy vaali lupauksensa täysin.No mutta kolmenvuoden kuluttua on suomi taas sosiaalidemokraattinen maa ihan varmasti.Saa suomi taas vaaleissa Demarihallituksen.Demarit tulee takaisin olen siitä ihan varma.Ilkka Kanervan tekstiviestit on Kokooomukselle kova nakki purtavaksi.Me Demarit lyötiin käsiä yhteen onnesta kun luultiin Ilkka Kanervan eroavan.Vielä se hallitus kaatuu ennen seuraavia vaaleja ja sitten jos vielä samaan malliin Kokoomus jatkaa.Sanokaa minun sanoneen niin. Minä olen Demari nuori ja kannana puna aatteen lippua.Huomenna on sitten edssä se perinteinen Wappu purunssi sekä marssi.Hyvää jatkoa teille Kokoomuksen porukka.Ja oikein hyvää Wappua!! T: Puna aatteen kannattaja.
PunikkiRuusu Sosiaalidemokraatti
Ilkka Kanervan tekstitvietit
punikkiruusu
0
65
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945