Missä se jysäys

viipyy? Minä vain odotan sitä, että pääsenkö viettämään vappua.
3146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on P:n "Soini on tyhmä homppelipoju" -tyylinen kirjoitus. Ei sellaista kannata odottaa. Vappua siitä viettämään.

Äänestä

jysähtelyä, mutta siellä onkin syöty vapun kunniaksi rokkaa, tuoretta ruisleipää ja pannukakkua sekä juotu litratolkulla maitoa päälle. Jysähtely kestänee vielä jonkun aikaa, jos vanhat merkit paikkansa pitää?

Äänestä

Kuka järjestää wappupamauksen? Joku homppeliko taas lähettelee lentosuukkoja??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhä Jyssäys kirjoitti:

viipyy? Minä vain odotan sitä, että pääsenkö viettämään vappua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu